Polonya’nın en iyi GSM operatörü hangisi?

Hemen cevaplanabilecek ve gayet basit bir soru gibi gözükse de aslında hiç de öyle değildir. Polonya’nın en iyi GSM operatörü hangisi diye sorduğunuzda öncelikle ‘kime göre?’ sorusunu sormak isterim.

Bu soruya onlarca kez sözlü ve yazılı(mail ile) cevap vermişizdir sanırım. O yüzden bu yazıyı sizler için yazmam ve paylaşmam çok da zor olmayacak açıkçası. Çünkü gereki araştırmaları daha önce yaptım, sizler için.

Polonya’da birkaç cep telefonu operatörü var. Ancak ben bunlar içinde eleme yapmayı tercih edeceğim. Keza birkaçının çok da fazla abonesi, kullanıcısı bulunmuyor.

Polonya’nın en çok tercih edilen iki şirketi var: Play ve Orange… Peki hangisi daha iyi? Neden? Sizler için bu konuya değiniyoruz bugün.

Avrupa’nın çoğu ülkesinde hizmet veren ve yine Avrupa’nın en iyi operatörlerinden biri olan Orange, Polonya’da da kesinlikle başarılı. Play’in çekmediği ve ‘sinyal’ sıkıntısı çektiği birçok yerde Orange yardımınıza yetişebiliyor.

İki şirketin de müşteri hizmetlerinin iyi olduğunu düşünüyorum. Orange da Play de Polonya’nın en iyi iki kaliteli operatörü sonuçta.

Peki hangisini tercih etmeliyiz?

Bu durum size göre değişir aslında. Öğrenciler için genelde Play tavsiye edilir. Sürekli ücretsiz konuşma ve mesaj hakları verdiği için, Play tercih ediliyor. Ama eğer akıllı telefon(smartphone) sahibiyseniz, Orange diyorum. Çünkü Orange’da en iyi 3G internet sisteminin olduğunu düşünüyorum. Ki bilir kişiler de öyle söylüyor. İki operatörde de internet hızı testi yaptık ve Orange’dan hızlısını bulamadık. Ayrıca iyi bir telefonunuz varsa kaliteli de bir mobil hattınız olmalı. Öyle değil mi? O halde, Orange diyoruz! 😉

İş dünyasında olup da Play kullanan çok az sayıda kişi gördüm. Geneli, Orange kullanıyor. Ayrıca şirketlerin Orange ile yaptığı anlaşmalar ile ücretsiz telefon alma durumu da olduğu için(ya da 1 Zloty karşılığında), gayet mantıklı geliyor. Türkiye’de Turkcell de aynı sistem ile çalışıyor, bildiğiniz gibi.

En uygunu yani ekonomik olarak en iyisi hangisi derseniz, Play diyebilirim. Biz iki operatörü de kullanıyoruz. Ama yine de ekip olarak Orange tercihimizdir, her zaman. Bedava mesajlaşmadan ziyade internet hızı önemli diyorsanız, Orange’da ücretsiz internet hizmeti var ve kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Konu ile soru, görüş ve düşüncelerinizi bizlere yazabilirsiniz…

Görüşmek üzere…

Kalın sağlıcakla…

3 Comments on “Polonya’nın en iyi GSM operatörü hangisi?”

  1. peki orange hattımızla almanya fransa gibi ülkelere gittiğimizde de internetimizi aynı hızda aynı fiyattan kullanabiliyor muyuz? ve ya ne kadar fark ediyo ücreti interneti polonya dışındaki ülkelerde kullanınca?

  2. Hayir, diger ulkelerde farkli tarifeler uygulanmaktadir. Internet paketinizi kullanamazsiniz.

  3. Play kartın kampanyaları hakkında bilginiz varmı?bukonuda yardimınıza çok ihtiyacimşz var.ipad im var ve play kart aldım.3 gb internet 3 günde bitince 20 gb aldım kalan gb mi nasıl takip edeceğim? Sorguladığımda zlty olarak bilgi alabiliyorum. Bişey daha; bittikçe heryerden alacağım konturü hemen yükleyebiliyor muyum. Şütfen acil tardım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir