Polonya’da nargile cafe var mı?

Bildiğiniz gibi bu bölümde sizden gelen sorulara yanıt vermeye çalışıyoruz. Bir soru da eğlence kategorisinden aslında. Polonya’da nargile cafe var mı?

Avrupa’nın çoğu yerinde nargile café bulabilirsiniz. Ama Polonya’daki kadar çok olduğunu sanmıyorum. Evet, Polonya’da birçok şehrinde nargile cafe bulmak mümkün. Yalnız bunların birçoğu ‘bar’ tarzındadır ve asıl amaç da alkol satışıdır. Ancak yanında nargile de içebiliyorsunuz.

İlginç olan… Bu cafelerin çoğunluğu Araplara aittir. Arap girişimciler tarafından açılıp işletiliyorlar. İsimleri de genelde ‘sheesha’ olarak geçiyor.

Evet sorumuza yanıt bulduk sanırım. Polonya’da nargile cafe var, evet.

Hatta hemen bu videomuzu da izleyebilirsiniz:

Soru, görüş ve önerilerinizi yorumlarla iletebilirsiniz!

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

2 Comments on “Polonya’da nargile cafe var mı?”

  1. Fajka da aynı şekilde evet. Ama Sheesha olarak da biliniyor, sizin de bildiğini gibi Furkan Bey 😉 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir