Polonya’da Sinemaya Gitmeli Mi?

İlk gördüğünüzde ‘nasıl bi soru böyle’ diyebilirsiniz. 🙂 Ama gerçekten sorulan ve sorulmaya devam edecek bir soru. Türkiye’de ya da bulunduğunuz ülkede sinemaya gitmeyi alışkanlık haline getirmiş olabilirsiniz. Peki ya Polonya’da? Gitmeye değer mi? Şimdi bakıyoruz… 🙂

Ben bir sinema tutkunuyum. Zamanında Nokia Delisi gibi Sinema Delisi diye bir web site yapmayı düşünecek kadar tiryakiyim. Bulunduğum ülkelerde de sinemaya gitme alışkanlığım vardı. Peki, Polonya’da sinemaya gitmeli mi? Kesinlikle diyorum!

İlk sebebi burada sinemaya verilen değer. Hollywood’a giden birçok sanatçı Polonya’nın Lodz şehrinde eğitim görmüştür. Avrupa’nın en iyi Sinema-Televizyonculuk Okulu orada bulunmaktadır. Bunun yanında sadece sinemaların bulunduğu binalar bulunmaktadır, Polonya’da. Varşova’daki İmielin Metro’nun yanındaki Multikino, bunlardan sadece bir tanesidir. Bu sebeple dev(ama gerçekten dev!) ekranlarda süper kaliteli filmler izleyebilirsiniz.

İngilizce dilinde izlediğiniz filmlere eşlik eden Lehçe altyazılar, filme olan  iştahınızı artırıyor. Özellikle Polonya’da yaşıyor ve İngilizce ya da Lehçe öğrenmeye çalışıyorsanız, sinemalar birebir diyorum.

Cinema City ve Multikino, Polonya’nın en ünlü sinema şirketleridir. Bu sitelerden sinema yerlerini ve seansları öğrenebilirsiniz.

İyi Seyirler! 🙂

Görüşmek üzere…

Sağlıcakla…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir