iPad 3 Tanıtıldı!! – Polonya’ya Ne Zaman Geliyor ?

Apple’ın merakla beklenen iPad 3 lansmanı  San Francisco’daki Yerba Buena Center’da yeni CEO Tim Cook tarafından gerçekleştirildi. Yapılan etkinlikte Cook,birçok istatistik, iPad 3 ve beraberinde gelen yeni uygulamaları  ve özelliklerini açıkladı.

Yeni iPad 3’ler 16 Mart’tan itibaren ABD, Kanada, Almanya, Fransa, İsviçre, Japonya ve İngiltere’de satışa sunulacak.Bugünden itibaren ön siparişler alınmaya başladı.Ve yapılan açıklamalara gore 23 Mart’tan itibaren Polonya’da iPad 3’ün satışlarına başlanılacak.

Tim Cook,başlangıçta iPod, iPhone ve iPad’in   tamamıyla yeni bir cihaz kategorisi oldugunu ve bunların biri değilde üçüne birden sahip oldukları için şanslı  olduklarını  dile getirdi.Ve bu üç ürünün gelirlerinin %76’sını oluşturduklarını söyledi.

İpad 3 tanıtımı yapılmadan once yapılan birçok tahmin birkaç özellik dışında gerçekleşti.Cihazın özelliklerden once birkaç istatistik  açıklayalım. iPad’ler son çeyrekte  15.4 milyon adet sattı. Bilgasayar üreten  firmalardan biri olan HP, son çeyrekte 15.1 milyon PC satışı gerçekleştirdi.Unutmayalım ki cihaz iki yıldan daha az süredir piyasada.


Apple’ın yeni cihazı  iPad 3  Retina ekran özelliğiyle dikkat çekiyor.Su ana kadar hiçbir mobil cihazda bulunmayan  2048 x 1536 piksel çözünürlğe sahip.Ve  cihaz üzerinde  renkler daha canlı bir şekilde gözükecek.Retina ekranın performansında herhangi bir sorun çıkmaması için  A5X işlemci kullanılacak.

iPad 3’ün arkasında 5 MP’lik iSight kamera bulunuyor.Otomatik pozlama,otomatik odaklama,beyaz dengesi ve yüz tanıma gibi filtreler beraberinde geliyor. 5 MP kamerayla  1080p çözünürlğünde HD video kaydı yapabilirsiniz ve Retina Display’la  videolarınızı izleyebilirsiniz.Apple’ın başarılı uygulaması  Siri,Avustralya,Fransa,Almanya ve Japonya gibi ülkelerde  İOS kullanıcılarının kullanımına açılacak.

iPad 3 beraber inde 4G LTE(21 Mbps HSPA+,42 Mbps çift taşıyıcılı  HSDPA  ve 73 Mbpsa’ya kadar LTE ) desteği geliyor.Amerika’da Verizon ve  AT&T  4G’yi destekleyecek.

Cihazın diğer ayrıntılarılarından söz edecek olursak; İPad 3,9.4 mm inceleğinde ve  Wi-Fi’lı modeli 635 gram,siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneği, ve kişisel HotSpot özellikleri mevcut..Cihazda 4G bulunmasına rağman batarya süresi 9-10 saat gidiyor.

İPad 3’ün Wi-Fi’lı  Modellerinin Fiyatları

16 GB 499 $
32 GB 599 $
64 GB 699 $

İPad 3’ün Wi-Fi + 4G’li  Modellerinin Fiyatları

16 GB 629 $
32 GB 729 $
64 GB 829 $

 

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

One Comment on “iPad 3 Tanıtıldı!! – Polonya’ya Ne Zaman Geliyor ?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir