Polonya’da Telefoncular garanti veriyor mu?

Polonya’da genellikle alışveriş merkezlerinde telefoncular gözünüze çarpacaktır. Telefon alım-satımı ve tamiri yapan büyük-küçük telefoncular garanti veriyor mu?

Birçok telefoncuyla görüştük ve bu konu hakkında bilgi almaya çalıştık. Telefoncuların geneli hem tamir hem de satış hizmetlerinde 12 ay garanti veriyor. Bazı firmalar yurt dışından telefon getirip satabiliyor da. Firmalar kıfır kutusunda olan cihazları Polonya içinde orijinal olarak satmadıkları için, cihaz kullanılmamış ve tamamen sorunsuz olsa dahi, 12 ay garanti verebiliyorlar. Bazı telefoncularda Polonya üretimli cihazlar da bulabilirsiniz. O zaman garanti için sorun çünkü 24 ay garanti verebilirler. Ama genel olarak 12 ay süre ile geçerli garanti veriyorlar.

Sonuç olarak, telefoncular genelde 12 ay ‘kendi firmalarınca’ garanti verebilirler. Yani kendi kaşe ve imzaları oluyor ve değişim/onarım hizmetlerinde satın aldığınız firma yardımcı oluyor. Ancak gerçek markadan/şirketlerden(mesela Nokia Store) aldığınız ürünler hariç tabi ki. Nokia’dan aldığınız bir telefon tabi ki 24 ay garantili olarak geliyor size.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir