iPhone fiyatları oldukça düştü!

Polonya’da elektronik cihaz fiyatları oldukça uygun. Özellikle Apple iPhone akıllı cihazlar, Türkiye’ye nazaran çok daha uygun fiyatlarla satılıyor. Bunun üzerine bir de iPhone fiyatları hızla düşmeye başladı. Haberiniz olsun!

iSpot fiyatlarında bir değişme yok açıkcası. Genel olarak fiyatlar 3100 Zloty civarında. Ancak yurt dışından gelen ve genelde 12 ay garanti ile şahsi telefoncularda satılan Apple iPhone 4S’ler, 2000 ile 2400 Zloty arası değişiyor. Bir çok arkadaşımız da Allegro.PL’den satın aldı, cihazları.

Birkaç ay önce 2700-2900 Zloty civarında olan iPhone 4S’ler, şimdilerde 2000 ile 2400 Zloty arasında. Ciddi bir düşüş sayılır bu da.

Allegro’da arama yaparken ‘brak blokady’ yani sim kilidi olmayan cihazları ararsanız, çok daha iyi olur. Çünkü bazen kilit açtırmakta sıkıntı olabiliyor. Kilidi açtırmazsanız da, başka bir ülkede kullanırken problem yaşayabilirsiniz.

Polonyadan Forum’da istediğiniz konuda sorularınızı bize iletebileceksiniz. Ayrıca Polonyadan Twitter sayfamızı da takip etmeyi unutmayın!

 

5 Comments on “iPhone fiyatları oldukça düştü!”

 1. merhaba murat bey.. şahsi telefoncular derken hangi dükkanlardan bahsediyorsunuz yani bunların bir ismi var mı?

 2. Genel olarak isimleri var ancak tanidik olmadiklari icin cok hatirlayamiyorum. Ancak genelde tren istasyonlarina yakin yerlerde bulunurlar. Mesela Varsova merkez(centralna) tren istasyonunun altindaki bolgede birkac telefoncu var. Daha once alisveris yapmistik oradan.

 3. umarım dediğiniz fiyatlardan oradan bulabilirim.. çok çok teşekkürlerr..

 4. Merhabalar
  Ağustos ayında Polonya’ya gideceğim ve i phone 4S almayı planlıyorum.Havalimanında tax free, vergi iade oranının 20% olacağına emin misiniz? Almanya’da 10% geri alınıyor. Eğer öyleyse, Almanya’dan almaktan daha mantıklı. Yardımcı olursanız sevinirim. Bir de , I phone 4S 16 GB olan modellerin kaç zloty olduğu hakkında bir bilginiz var mıdır?

  Şimdiden teşekkürler
  Gülten

 5. Merhabalar Gülten Hanım,
  iPhone 4S 16GB fiyatları 2000 ile 2500 Zloty arası değişmektedir. Bu fiyat üzerinden TaxFree almanız mümkün değil. iSpot 2700 Zloty’e satıyor ancak o da TaxFree veremiyor. Çünkü Apple’ın TaxFree ile bir anlaşması bulunmuyor. En son biz 2400 Zloty’e aldık. Ancak dediğim gibi genelde tüm ürünlerde TaxFree olayı mümkün olsa da, iPhone’larda çok mümkün olmuyor. Saturn gibi mağazalar genel olarak iPhone satışı yapamıyor. Ancak en son satış yapacaklarını duymuştum. Satışa başladıysa, Saturn’den TaxFree almak mümkün. Ancak o da %19 civarında oluyor. TaxFree olayı, bulunduğunuz ülkenin vergi şartına göre değişir. Almanya’da KDV dediğimiz vergi, %10 ise, o kadar geri iade ederler. Polonya’da %18’den %23’e çıktı vergi oranı. Bu sebeple turist olmanız hasebiyle %19 ya da 20 civarında vergi size geri iade edilmiş oluyor.
  Saygılarımızla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir