Üniversite kayıtları başladı!

Polonya’da okumak her sene daha da önemli hale geliyor. 2012-2013 sezonunda okumak isteyen öğrenci adayları için Üniversite kayıtları başlıyor!

Eğitim sayfalarımızda Polonya’da Üniversite eğitimi ile ilgili birçok içerik bulabilirsiniz. Hem lisans hem de yüksek lisans eğitimleri için kayıtlar başlıyor. İster üniversiteler ister danışmanlık şirketleriyle irtibata geçmeye başlayabilirsiniz.

Polonya’da üniversite okumak ile ilgili detaylar için Eğitim sayfamıza bir gözatın isterseniz.

Biz danışmanlık şirketi olmadığımız için bu konuda yardımcı olamıyoruz. Ancak tabi ki bazı danışmanlık şirketlerine sizleri yönlendirebiliriz. Ayrıca eğitim ile ilgili sorularınızı bize yazabilirsiniz.

Polonyadan Forum’da istediğiniz konuda sorularınızı bize iletebilirsiniz.

7 Comments on “Üniversite kayıtları başladı!”

  1. Arkadaşlar merhaba. Bu sene lehçe olarak master eğitimine başlayacağım. Ancak üniversite Kuratorium Oswiaty adlı merkezden diplomaya onayı istiyor. Ee biz zaten polonya büyükelçiliğinden böyle bir belge almıştık. Böyle birşey gereklimidir? Açıkcası kafam karıştı. Üniversiteye soruyorum bu merkezden onay alınır diyor. Ama zaten var okuyabilir belgem elçilikten. Cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

  2. Merhabalar. Elcilikten ‘okuyabilir’ diye belge aldiniz. Ancak Kuratorium Oswiaty’den yani Milli Egitim Bakanligi’ndan onay belgesi almaniz gerekiyor. Diplomanizin lehce tercumesi ile birlikte basvuru yapmaniz gerekiyor. Onay genelde 1 ay icerisinde cikiyor ve sonrasinda gidip aliorsunuz. Daha once bu islemi biz de yapmistik, ilk geldigimiz yillarda. 😉 Saygilarimla.

  3. Cevabınız için çok teşekkür ederim. Peki ben şimdi master eğitimine başvuracağım. Lisans diploması tanınması için mi başvurmalıyım o kuruma yoksa temel lise diploması için mi? Konsolosluk yazısı lise diploması için geçerli ve lisans diploması için böyle bir onay vermiyoruz demişlerdi. Yani şimdi master eğitimi için lise diploması tanıtmakta biraz garip doğrusu. Cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

  4. Bildiğim kadarıyla Lisans diplomasını götürmeniz gerekiyor oraya. Bana sorarsanız, evet lise diploması tanıtmak gayet mantıksız geliyor. 🙂 Büyük ihtimal Lisans diploması isteyeceklerdir sizden. Saygılarımızla.

  5. çok teşekkür ederim. Bugün lise diplomasını teslim ettim. 1 ay içinde onay çıkacak dendi. Lisans diploması denklik ve onayını başvurduğumuz üniversitenin ilgili departmanı yapıyormuş. Öyle dendi. Saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir