Polonya’da Samsung Galaxy S3’e Yoğun İlgi!

Samsung’un yeni amiral gemisi Samsung Galaxy S3 cihazının lansmanı yapılmadan aylar önce hakkında birçok iddia yayınlandı.Beklenen cihaz yaklaşık bir ay önce Londra‘da yapılan bir etkinlikle tanıtıldı.Cihaz donanımsal olarak biraz geride kalsa da yazılımsal olarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Samsung Galaxy S3 cihazı dört çekirdekli işlemciyle geldi.Cihazda 1.4 GHz hızında çalışan Exynos 4 Quad işlemcisi kullanıldı.İşlemciyle daha yüksek performans ve daha düşük güç tüketimi amaçlanmış.Ve bu işlemciye Mali-400MP grafik işlemci eşlik ediyor.1 GB RAM‘le gelen cihaz 16,32 ve 64 GB bellek seçenekleriyle kullanıcılara sunuldu.Ayrıca cihazda microSD kart yuvasıyla beraber 64 GB kadar bellek desteği sunuyor.

Galaxy S3,dış görünüş itibariyle Galaxy S2 ve Note cihazlarına göre hem büyüklük itibariyle hem de taşınabilirlik yönüyle daha güzel.Cihaz 136.6 x 70.6 x 8.6 mm boyutlarında ve 133 gram ağırlıga sahip.Ayrıca şirket arka kapak konusunda da sağlam adımlar atmış.Galaxy S3 arka kapağında polikarbon malzemesi kullanılarak kırılmaması konusunda hassas davranılmış.

Samsung Google’la ortaklaşa tasarladıgı cihaz Galaxy Nexus‘da köşeleri kıvrımlı olarak sunmuşlardı.Fakat Galaxy S3,4.8 inçlik boyutunda ve Nexus’a göre daha düz bir ekrana sahip.Çizilmelere ve kırılmalara karşı cihazın camı Gorilla Cam 2 olarak adlandırılan malzemeden yapılmış.

Cihazda Android’in en son güncelleştirmeleriyle yayınladıgı Android 4.0 Ice Cream Sandwich sistemi bulunuyor.Ayrıca Samsung’un doğadan ilham almış bileşen ve unsurları zengin bir şekilde barındıran TouchWiz kullanıcı arayüzü bulunuyor.Cihazda 8 MP kamerasıyla ince ve zarif bir görüntüye sahip.”Sıfır lag” çekim sayesinde fotograf çekme esnasında herhangi bir gecikme olmuyor.

Yazının başında da belirttiğimiz gibi özellikle yazılımsal olarak öne çıkıyor.S Voice adlı yeni uygulama  özellikle Siri tarzı bir sesli arama ve komut sistemi oluşturulmuş.Yapılan analistler sonucunda Siri ile benzer performanslar vermiş.Uygulama şimdilik 8 dili destekliyor.Ayrıca Samsung’un Dropbox ile yaptıgı anlaşmayla Galaxy S3 sahipleri iki yıl boyunca 50 GB‘lık bir alana sahip oluyorlar.

Samsung Galaxy S3 ile beraber Pop Up Play özelliği beraberinde geldi.Pop Up Play özelliği sayesinde video izlerken mesaj yazmak yada maillerinize bakmak istediğinizde video ekranın herhangi bir bölgesinde ufak bir önizleme olarak devam ediyor.Ve siz de işinize devam ediyorsunuz.Böylece kesintisiz olarak videolarınızı seyredebiliyorsunuz.

Cihazda bulunan bir başka özellik Smart Stay sayesinde Galaxy S3,ses ve hareketlerinizi daha iyi algılayacak.Bir e-kitap yada herhangi bir makale okudugunuzda cihazın ışıkları 30 saniyede  değil de sizin odaklanmanıza göre ayarlayacak.Ayrıca cihazda NFC, Bluetooth 4.0, WiFi, WiFi Direct, WiFi HotSpot,DLNA, Wireless şarj, GPS, 3G / LTE gibi kablosuz bağlantı özellikleri bulunuyor.

Samsung Galaxy 3’le beraber Android dünyası çok güzel bir cihaza kavuştu diyebilirim.Cihaz Türkiye’nin de dahil oldugu birçok ülkede aynı anda satışa sunuldu.Fakat ülkemizde cihazın fiyatları oldukça pahalı diyebilirim.Cihaz Türkiye’de 2000 TL civarı belirlenmiş.

Samsung’un yeni cihazı Polonya‘da yoğun ilgi görüyor.Şehirde dolaşırken özellikle metrolarda ve geri kalan yerlerinde halihazırda birçok reklam yer alıyor.Polonya’da yoğun ilgi gören cihazın  fiyatı 2750 ZL değerindedir.Galaxy S3’ü Polonya’da  tekno marketlerden ve internetten temin edebilirsiniz.Eğer cihazı tekno marketlerden alırsanız Tax Free uygulamasından yararlanmayı unutmayın.Alacağınız Tax Free ücretiyle beraber  yaklaşık olarak 1000-1400 TL ye denk geliyor.

Cihaz hakkında neler düşünüyorsunuz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir