Posta ile vize başvurusu olur mu?

Polonya vizesi başvuruları İstanbul ve Ankara’dan yapılır. Ancak başka şehirlerde oturan vatandaşlarımız da Polonya vizesi almak isteyebilir, doğal olarak. Peki posta/kargo yolu ile vize başvurusu olur mu?

Polonya’da gecikmeler durumunda posta yolu ile oturum izni başvurusu kabul ediliyor. Ancak Türkiye’den vize başvurusu yapmak için oraya gidip evrakları teslim etmeniz gerekiyor. Evraklarınızın tam olduğu anlaşıldıktan sonra işleme alınır ve size tarih verilir.

Bizzat benim gitmem gerekiyor mu?

Polonya Vizesi sayfasını takip ediniz lütfen. Bu yıl için Polonya vizelerine VFS GLOBAL şirketi bakıyor. Eğer Konsolosluk ya da Büyükelçilik üzerinden vize başvurusu yapacaksanız, bizzat sizin orada olmanız gerekiyor. Ancak VFS GLOBAL üzerinden yapılan başvurularda arkadaşınız da sizin pasaportunuz ile vize başvurunuzu gerçekleştirebilir.

Vizeyi almak için tekrar İstanbul’a ya da Ankara’ya gitmem mi gerekiyor?

Hayır. Konsolosluk işlemlerinde durum değişiklik gösterebiliyor. Ancak VFS GLOBAL üzerinden yapılan başvurularda 16 TL kargo ücreti veriyorsunuz. Vizeniz çıktığı zaman bulunduğunuz şehre pasaportunuz postalanıyor.

Vizeler ile ilgili detayları ‘vize’ kategorisi ve Polonya Vizesi sayfasından edinebilirsiniz.

Sorularınızı İletişim sayfamızdan bize iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir