Alkollü sürücüler yaz tatilinde dehşet saçtı!

Yaz tatilinden dönmekte olan araçlar ile, 314 kaza yaşandı. Bu kazalar sonucunda 25 kişi hayatını kaybetti, 398 kişi ise yaralandı. Polis raporlarına göre ise 1500 civarında alkollü sürücü tespit edildi.

Varşova Trafik Polis Teşkilatından Mariusz Sokolowski, konuyla ilgili ciddi açıklamalarda bulundu. Sokolowski, ‘Yaz tatilinden evine dönmek isteyen gurbetçiler ile trafik zaten yoğundu. Genç nüfus ile de trafik yoğunlaşmaya başladı. Alkol alan 1500’den fazla Polonyalı ise ne yazık ki direksiyon başına geçmeyi tercih etti.

Polonya’da tatillerde şehir çevrelerindeki çiftliklerine giden ve bir süre ailesiyle vakit geçiren, kafa dinleyen büyük bir kesim vardır. Gerek ailesiyle gerekse arkadaşlarıyla tatil yapan Polonyalıları genelde tatil dönüşünde ciddi bir trafik beklemektedir. Bir de alkol alınca, bu trafik kazalarla daha da çekilmez hale gelir.

Polonya’da alkollü araç kullanmanın cezaları ise ağır: 10 yıla kadar ehliyete el koyma ya da 2 yıl hapis.

Caydırıcı cezalara rağmen trafik kazalarında çok da düşüş görünmüyor.

Said Murat

About Said Murat

Polonyadan.Com Kurucusu ve Yöneticisi olan Said Murat, Polonya'da Üniversite okuduğu ilk yıllarda kurduğu bu platformu, hala ekibiyle yönetmeye devam etmektedir. Bilgisayar Mühendisi olan Murat, birçok sertifikaya da sahiptir (Sosyal Medya, Web Tasarım, Sosyal Medya'da Pazarlama, Google Reklam-Pazarlama, SQL Veritabanları vs). Polonya aşığı olan Murat, Polonya hakkında ne var ne yoksa sizler için paylaşmaya devam etmenin yanında, aynı zamanda özel araştırma ve inceleme yazıları da hazırlamaktadır.

View all posts by Said Murat →

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir