Derslerinizde sorun varsa, Polonya vizesi yok!

Daha önce Polonya vizesi ve oturum izinleri hakkında çokça yazdık çizdik. Önemli olan birçok konuya dikkat çektik. Ancak öğrenciler için en önemli mesele şu ki, alttan dersiniz var ise, Polonya vizesi alamazsınız!

Polonya’da her dönem için dekanlık kontrolünde notlarınız düzenlenir. Sonra okul sistemine kayıt edilir. Oturum kartı ya da yeni vize başvurusu için öğrenci belgesi almak istediğinizde, bu durum karşınıza çıkacaktır.

Diyelim ki 2 dönem alttan dersiniz var. Belki bir sonraki dönem için de vize alabilirsiniz, kabul edebilirler. Ancak sonraki dönem içerisinde de hala derslerinizi geçmediyseniz, öğrenci belgesi alamazsınız. Bazı okullar öğrenci belgenizi geçmiş dönemler üzerinde verse dahi, yani 2 yıldır okumanıza rağmen alttan dersleriniz olduğu için 2. döneme ait belge verseler dahi, yabancılar şubesi de konsolosluklar da bu belgeleri kabul etmiyorlar. Diyelim ki kabul ettiler, daha sonra okul aranıyor ve mutlaka negatif karar çıkıyor.

Aslında bu durum şehirden şehire değişiklik gösterebiliyor. Ancak genel olarak banka hesaplarınız kadar, ders durumunuz da önem arz ediyor.

Vize ve Oturum İzinleri ile ilgili detaylı içerikleri ‘Resmi’ başlıklı sayfamızda bulabilirsiniz.

Said Murat

About Said Murat

Polonyadan.Com Kurucusu ve Yöneticisi olan Said Murat, Polonya'da Üniversite okuduğu ilk yıllarda kurduğu bu platformu, hala ekibiyle yönetmeye devam etmektedir. Bilgisayar Mühendisi olan Murat, birçok sertifikaya da sahiptir (Sosyal Medya, Web Tasarım, Sosyal Medya'da Pazarlama, Google Reklam-Pazarlama, SQL Veritabanları vs). Polonya aşığı olan Murat, Polonya hakkında ne var ne yoksa sizler için paylaşmaya devam etmenin yanında, aynı zamanda özel araştırma ve inceleme yazıları da hazırlamaktadır.

View all posts by Said Murat →

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir