iPhone 5, 12 Eylül’de tanıtılıyor!

Yapılan Resmi bir açıklama yok aslında. Ancak Apple’ın dünya üzerindeki teknoloji yazarlarına davetiye gönderdiği biliniyor. Tarih ise 12 Eylül!

San Francisco’daki Yerba Buena Center’da yapılacak olan tanıtımın gördüğünüz gibi tarihi ve yeri belli.

Yaklaşık 1 yıl önce piyasaya merhaba diyen iPhone 4S’ten sonra, uzun bir bekleyişin ardından iPhone 5’de sahneye çıkacak.

Polonya’ya geliş tarihi belli mi?
Henüz belli değil ne yazık ki. Ancak 12 Eylül’de tanıtılacak ürünün, Avrupa pazarına Kasım ayı gibi gelmesini bekliyoruz. Avrupa pazarına girdiği zaman hemen Polonya’da da satışa başlanacaktır.

Tahmini fiyatı belli mi?
Daha önce iPhone 4S piyasaya ilk çıktığı zaman Polonya’da 3400 Zloty gibi bir fiyatla satılıyordu. iPhone 5’in daha uygun olmasını beklemiyoruz. Lakin yine Allegro üzerinden Amerika’dan daha uygun fiyatlarla getirilip satılan cihazlar olacaktır.

Hemen tavsiye ediyor muyuz?
Biz de iPhone 4S kullanıcısıyız. Apple ürünlerini kullanıyoruz. Ancak hemen iPhone 5 almanızı tavsiye etmiyoruz. Hem hatalarıyla hem de piyasadaki tepkisiyle ve iletişiimiyle biraz konuşulması lazım. Daha sonra Ocak 2013 itibariyle ortalık sakinleşecek ve satışlar artacaktır. Fiyat 2013 yılının ilk çeyreğinde çok düşmeyecektir. 3500 Zloty ile giriş yapması tahmin edilen iPhone 5, Mayıs 2013 gibi 2700 Zloty’e kadar fiyat düşüşü gösterecektir.  (iSpot Polonya, tahmini satış fiyatlarıdır)

Mashable’dan sizlerle paylaştığımız bir ‘iPhone 5’ görüntüsü

Daha büyük ekranı, ince ve şık tasarımı, hızlı mı hızlı işlemcisi ve şahane özellikleri ile iPhone 5, rakiplerini yine çok şaşırtacak. iOS6 işletim sistemi ile gelecek olan cihazda yenilikler saymakla bitmez.

12 Eylül’de tanıtımı yapıldıktan sonra sizlerle gelişmeleri #iphone5 etiketi ile teknoloji sayfamızda paylaşacağız.

 

One Comment on “iPhone 5, 12 Eylül’de tanıtılıyor!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir