Polonyalılar Türk tekstiline hayran!

Yıllardır Polonya ile Türkiye arasındaki ticari ilişkiler gayet olumlu yönde ilerliyor. Sonra birkaç yıldır da bu ilerleme rekor rakamlara kavuştu. Polonyalılar ise Türk tekstiline hayran kalıyor!

Vietnam ve Çin tekstil ürünleri Polonya piyasasında varlığını koruyor. Ancak hiçbiri Türk tekstili kadar kaliteli olamıyor. Bunu sadece biz değil, Polonyalı tüketiciler dilden dile konuşuyor.

Birçok Türk tekstil firması, Polonya’da mağazalarıyla faaliyet gösteriyor. Bazı firmalar da mağazaları olmasa da toptan olarak Polonyalı şirketlere/mağazalara tekstil ürünlerini ihraç etmektedir.

Türk şirketleri bunun farkında tabi ki. Çünkü görüyoruz ki Polonya’da her geçen yıl Türk tekstil şirketi sayılarında artış görüyoruz. Mesela bu sene Damat Tween ve LC Waikiki, sektöre giriş yaptı.

Polonya-Türkiye ticari ilişkileri diğer sektörlerde de ilerleme kaydetmeye devam ediyor. Tekstil, gerçekten önemli bir sektör. LTB Jeans ve Sabra Tekstil, Türk ticaretinin yıllardır Polonya’da olan temsilcilerinden birkaçı sadece.

İki ülke arasındaki ilişkileri Polonya-Türkiye sayfalarında bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir