TNS Polonya(TNS Polska) tarafından yapılan araştırmada erkekler ideal kadın profilini oyladılar. İstatistiki olarak erkeklerin ‘hangi türde’ kadınların ideal olduğunu belirlemeye çalıştılar.

Polonyalı erkeklerin gözüyle ideal kadın şöyle listeleniyor:
1. Yalnız başına tatile gitmeyen kadın. Evet, erkeklerin %83’ü yalnız başına tatile giden kadınları ideal listesine yazmıyor.

2. Partilere yalnız gitmeden kadın. Evet, erkeklerin %78’i partiye yalnız gitmeden, eşini de yanında isteyen kadınlar arıyor.

3. Kendileri için restoranlar ödeme yapan kadınlar. Evet, erkeklerin %66’sı kadınların ayrı bir şekilde(Alman usulü) ödeme yapıp kenara çekilmesinden haz etmiyor.

Bunların haricinde karakter yapısı da çok önemli. Ayrıca araştırma raporlarına göre ‘muhteşem kadınlar’ çocuk sahibi olmak isteyen kadınlardır, erkeklerin gözünde.

Bekaret de erkekler için önemli. Polonyalı erkeklere sorulan beraketle ilgili sorularda da farklı sonuçlar çıkmıyor önümüze. Erkekler çoğunlukla bakire ya da sadece bir kez cinsel ilişki yaşamış bayanları ‘ideal kadın’ listesine yazıyor.

TNS Polska tarafından yapılan bu araştırma, 1000 erkek üzerinde yapılan anketlerle sonuçlandırıldı. Yaş aralığı olarak da 18-40 yaş tercih edildi.

#polonya hakkında #polonya