Aktarmalı bilet alırken dikkat ediniz!

Daha önce bilet kategorisi altında aktarmalı uçuşlar hakkında yazıp çizmiştik. Ancak aktarma ile ilgili bazı problemler yaşandığını duyduk. Bu konuyu da kesinlikle sizlerle paylaşmamız gerektiğini düşünüyoruz.

Skyscanner.com gibi sitelerden tüm uçuşları listeleyebilir ve isterseniz aktarmalı bir şekilde Polonya’ya gelebilirsiniz. Eğer vizeniz D tipi ve çoklu giriş(MULT) özelliğinde ise, Resmi olarak başka bir Schengen(Şengen) üyesi ülkelerden aktarma yapmanızda bir sorun yoktur. Daha önce ‘D tipi Polonya Vizesi’ ile ilgili konuyu sizlerle paylaşmıştık.

AirBaltic ile aktarmalı uçuşlar mümkün!

Tarih ve saatler önemli!
Nasıl mı? Bu konuyu örneklendirerek anlatalım. Diyelim ki İstanbul’dan Varşova’ya Frankfurt aktarmalı bilet aldınız. Bunun için dikkat etmeniz gereken husus, tarih ve saatlerdir. Diyelim ki 10:00’da İstanbul’dan kalkacak uçak ile gidiyorsunuz. Frankfurt’tan kalkacak ve Varşova’ya varacak uçağın da öğlen saatlerinde olması gerekir. Bazen akşam saatlerinde ya da bir sonraki gün erken saatlerde ekonomik biletli uçuşlar oluyor. Bu sebeple bu biletler satılabiliyor. Eğer akşam saati olursa, yaklaşık belki 6-7 saat Frankfurt’da bekleme yapmanız gerekiyor. Almanya aktarmalı uçuşlar ‘skyscanner’ üzerinden alındığında biraz daha mantıklı sonuçlar veriyor. Ancak özellikle Ukrayna ve Litvanya aktarmalarına dikkat etmeliyiz.

Sadece ücrete bakmayın!
Bilet alırken bekleme sürelerine ve uçuşunuzun toplamda kaç saat süreceğine bakınız. Aktarma yapacağınız havalimanını da ‘şengen bölgesi’ olup olmadığını da dikkatlice kontrol edin.

Detaylı bilgiler için Bilet kategorimizi de tavsiye ederiz.

#bilet #polonya #polonya aktarmalı #polonya bilet #polonya iş dünyası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir