Avrupa’nın ilk ‘Dreamliner’ uçağı LOT ile Polonya’da!

Avrupa’nın ilk Boeing 787 Dreamliner tipindeki uçağı Polonya sahalarına iniş yaptı.

Polonya’nın ulusal havayolu şirketi LOT Airlines ile Polonya’ya gelmiş olan Dreamliner, konforlu oluşu ile ünlü bir seri. Özellikle uzun mesafedeki uçuşlarda tecrübe edilen uçaklar ile Varşova’dan Pekin(Çin)’e yapılacak seferler daha da rahat olmuş olacak.

Böylece LOT Havayolları, Avrupa’da ‘Dreamliner’ uçak tipine sahip ilk Avrupalı şirket olmuş oldu. Dreamliner uçaklar, 290 yolcu kapasiteli

İlk uçuşlar ne zaman?
14 Aralık’ta ilk uçuş Varşova’dan Prag’a yapılacak. Sonrasında Ocak ayından itibaren Avrupa’nın şu 8 şehrine de uçuşlar başlayacak: Viyana, Münich, Frankfurt, Hanover, Kiev, Budapeşte ve Bürüksel. Sonrasında zamanla uçuş sayıları arabilecek ancak şimdilik planda 8 büyük şehirler var. Listede maalesef şimdilik İstanbul görünmüyor.

Uçaklardan sadece birincisi Varşova’ya gelmiş oldu. İkincisini Ocak ayında bekliyoruz. Diğerlerini de Şubat ve Mart aylarında. Son kalan 2 uçak ise 2014 ve 2015 yıllarında Polonya sahalarında olacak.

Dreamliner serisinin en güzel özelliklerinden biri ise daha az petrol harcaması ve çok daha sessiz olması. İç donanım olarak da zaten konforuyla ünlü.

#lot #polonya bilet

One Comment on “Avrupa’nın ilk ‘Dreamliner’ uçağı LOT ile Polonya’da!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir