Polonya dergisinin kapak resmi Angela Merkel oldu!

Almanya Başkanı Angela Merkel Nazi kampındaymış gibi gösterilen bir resim ile Polonya Uwazam Rze dergisinin kapak fotoğrafı oldu.

Almanya Başkanı Angela Merkel Nazi kampındaymış gibi gösterilen bir resim ile Polonya Uwazam Rze dergisinin kapak fotoğrafı oldu.

Polonya’da yayımlanan Uwazam Rze dergisi son sayısında Alman Başbakanı Merkel’i Alman Nazi kampının kurbanlarından biri gösterdiği fotoğrafı kapağına taşıdı. Merkel’in dedesinin Polonyalı olduğu ve 1918’de Almanlara karşı savaştığının ortaya çıkmasından yola çıkan Uwazam Rze, fotoğrafı ‘Tarihin Çarpıtılması: Almanlar Kendilerini Nasıl II. Dünya Dünya Savaşı’nın Mağduru Yaptı’ başlıklı haberde kullandı.

merkel

Siyah-beyaz kapak fotoğrafında Merkel, çizgili pijama ve eşarpla tel örgülerin arasında gösteriliyor. Görüntü, Almanya ve Polonya arasında süren savaş suçu konusundaki diplomatik savaşa gönderme yapıyor. İkinci Dünya Savaşı sırasında Polonya’da 200 bini aşkın Yahudi’nin katledildiği tahmin ediliyor.

 

Emre Çamur

About Emre Çamur

Ekibimizin ilk editörlerinden olan Emre Çamur, 2015 yılında lisans eğitimini Polonya'da tamamladıktan sonra paylaşımlarına İstanbul'dan devam ediyor.

View all posts by Emre Çamur →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir