Kötü Haber: Citibank hesaplarınız kapanıyor!

Uzun süredir uluslar arası para transferleri için Citibank’ı tercih ve tavsiye ediyorduk. Lakin, kötü  haber hızla bizlere ulaştı: Citibank hesaplarınız kapanıyor!

Citibank Türkiye Bireysel’in Denizbank Anonim Şirketi’ne satışından dolayı Citibank Türkiye’deki tüm bireysel müşterilerin hesapları, Denizbank A.Ş. çatısı altına taşınıyor. Denizbank A.Ş.’den yapılan açıklamalara göre, birçok hizmetin devir tamamlanana kadar devam edeceği lakin daha sonra bazı hizmetlerin devam edeceğini ancak bazılarının ise son verileceği belirtildi.

denizbank_citi

Citibank.Com.Tr’de yapılan açıklamaya ve ‘Sıkça Sorulan Sorular’ sayfasındaki konuyla ilgili verilen detaya göre, bu durumdan özellikle etkilenecek olanlar Global Öğrenci Paketi olan yurt dışında yaşayan öğrencilerimiz. Çünkü yapılan açıklamaya göre bankacılık işlemleri, öğrenci hesapları ve uluslar arası transfer hizmetleri sadece devir teslim tamamlanıncaya kadar devam edecek. Daha sonrası için bankanın gün vereceği belirtilmiş, Resmi sitede.

‘3 Ağustos sonrasında nakil tamamlanacak, hesaplar iptal!’
İstanbul’da arkadaşlarımız bankalara gidecek soruları iletti. Citibank içerisinde yapılan konuşmalara ve çalışanların verdiği bilgilere göre, büyük ihtimal 3 Ağustos 2013 itibari ile hizmetler bahsettiğimiz gibi Denizbank A.Ş.’ye aktarılmış olacak! Hesaplarınız artık Denizbank A.Ş. güvencesi altında olacak. Lakin eski hizmetleriniz, askıya alınabiliyor.

Denizbank ile para transferi yapamıyor muyuz?
Bunu da bizzat gidip soracağız. Lakin, Citibank’ın sitesinde Denizbank A.Ş. tarafından bizzat yapılan açıklamalara göre, uluslar arası para transferi hizmeti durdurulacak. Tabi ki para transferi yapabilirsiniz. Lakin, Citibank’lar arası yapılan çok çok makul ücretlerle yapılan transferler artık hayal olmuş olacak!

yapi_kredi

Peki alternatifimiz nedir?
Bizim daha önce ‘alternatif’ olarak önerdiğimiz banka,  Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. Evet, Türkiye’de Yapı Kredi Bankası’ndan bir hesabınız var ise, UNICREDIT üyesi olması sebebiyle, Polonya’da BANK PEKAO SA ‘dan POLONYA ZLOTİSİ olarak paranızı çekebilirsiniz. Türkiye’de Türk Lirası hesabında olan paranızı Polonya’da Zloty olarak çekmenize olanak tanınmaktadır. Kur farklarını öğrenmek için de Bank Pekao SA’nın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Konuyla ilgili yazımız:
1. UniCredit ve Yapı Kredi ile kesintisiz para transferi

2. Polonya’da Bankacılık İşlemlerine alternatif bulundu: Yapı ve Kredi Bankası…

bank_pekao

Ayrıca konuyla ilgili Sıkça Sorulan Sorular bölümüne Citibank Web Sayfası üzerinde bakmak için: Citibank Sıkça Sorulan Sorular

Konuyla ilgili ayrıntılar bize ulaştıkça #CitibankTurkiye etiketimiz ile sizlere ulaşmaya devam edeceğiz.

 

2 Comments on “Kötü Haber: Citibank hesaplarınız kapanıyor!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir