Google Campus’ün Üçüncüsü Polonya’da Açılıyor!!

4 Haziran 2014 günü Polonya’nın demokrasiye geçişinin 25.yılı kutlanması vesilesiyle 25’e yakın ülkenin devlet ve hükümet başkanı ile özel temsilcilerinin yanı sıra Google İcra Kurulu Başkanı Eric Schmidt’te katılanlar arasındaydı.

Kutlamaların yapıldığı gün yani 4 Haziran 2014 günü Polonya Başbakanı Donald Tusk, Google İcra Kurulu Başkanı Eric Schmidt ile biraraya geldi. Yapılan görüşmeler neticesinde   Londra ve Tel-Aviv’den sonraki üçüncü Google Campus’ü 2015 yılında Varşova ’da açılacağı belirtildi. Kurulacak kampüsün Dogu ve Batı Avrupa’daki çalışmaları destekleyecek nitelikte olacağı belirtiliyor.

Google Polonya tarafından yapılan açıklamada Eric Schmitd : “Biz Polonya’daki start-up toplumundan böyle bir gelişme gördüğümüz için gurur duyuyoruz” dedi. Schmitd : “Umudumuz Campus Varşova’nın  teknolojik girişimcileri güçlendirmek, başlangıç ekosisteminini güçlendirmek ve Polonya’da inovasyonu daha fazla teşvik edecek olmasıdır” dedi. Eric Schmidt ayrica : ” Google bir garajda startup olarak başladı, bu yüzden startup desteklemek bizim bir DNA parçamızdır” dedi.

Polonya’nın Varşova şehrine kurulucak kampüsün 2015 yılının ortalarına doğru açılması bekleniyor. Varşova’ya kurulacak kampüs, Londra ve Tel-Aviv’den sonra dünyadaki üçüncü kampüs olma özelliğini taşıyacak.

2006 yılında Polonya’da faaliyete geçmeye başlayan Google’un şuanda 3 tane ofisi bulunuyor ve toplamda 500 kişi çalışıyor. Ayrıca 2013 yılında “Girişimciler  Krakow Pogramı için Google” programını başlatmıştı.

Yavuz Han

About Yavuz Han

Temmuz 2012'de Polonyadan ailesine katılan Yavuz Han, Polonyadan.com'da inceleme ve analizler yazıyor. Platformumuzun editorlerinden olan Yavuz, Polonya'da e-ticaret, girişimler, yaşam ve birçok konuda yazılarına devam ediyor.

View all posts by Yavuz Han →

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir