Amazon Wroclaw ve Poznan’daki Lojistik Merkezlerini Açtı

Amerikan online perakende devi Amazon, geçen sene Polonya ve Çek Cumhuriyetine lojistik merkezi açacağını duyurmuştu. Şirket Ekim ayının sonlarına doğru Poznan’daki bir ve Wroclaw’daki iki lojistik merkezini açtı.

Şirketin Wroclaw’da açtığı lojistik merkezler yaklaşık olarak 95.000 m2 alanda kuruldu ve 13 futbol sahasına denk geliyor. Açılan merkezler Amazon’un Avrupa lojistik ağına dahil edilecek.

Açılan lojistik merkezler ilk olarak  Amazon Almanya’ya hizmet verecek. İlerleyen zamanlarda ise diğer Avrupa ülkelerine hizmet vermeye başlayacak.  Şirketin Wroclaw’daki lojisitk merkezleri için iş fırsatlarının devam ettiği görülüyor.

Ekim ayının sonunda Wroclaw’daki merkezlerini açan Amazon, son lojistik merkezini de Kasım ayının  başında Poznan’da açtı. Yıl sonuna kadar açılan lojistik merkezlerinde tam zamanlı 4500 olmak üzere toplamdaki çalışan sayısını 7500’e çıkarabilmeyi amaçladığı belirtiliyor.

Görsel Kaynaklar :  Wroclaw.pl

Yavuz Han

About Yavuz Han

Temmuz 2012'de Polonyadan ailesine katılan Yavuz Han, Polonyadan.com'da inceleme ve analizler yazıyor. Platformumuzun editorlerinden olan Yavuz, Polonya'da e-ticaret, girişimler, yaşam ve birçok konuda yazılarına devam ediyor.

View all posts by Yavuz Han →

4 Comments on “Amazon Wroclaw ve Poznan’daki Lojistik Merkezlerini Açtı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir