Online alışverişte kurye ile teslimat Polonyalıları daha fazla motive ediyor

Kurye ile teslimat yöntemi sayesinde Polonyalı internet kullanıcıları online alışverişte daha fazla motive oluyor. Bu teslimat yöntemi online alışveriş yapanların yüzde 61’i tarafından seçiliyor. Aynı zamanda online alışveriş sonrasında alınan mallarda herhangi bir sorun çıkması halinde de iade yöntemi yolu olarakta en popüler yoldur.

Gemius Global tarafından yayınlanan ‘E-commerce in Poland 2015’ raporuna göre kurye ile teslimatı tercih edenlerin oranı, posta ile teslimatı tercih edenlere oranla neredeyse üç katı olarak çıkmış.

Erkekler Kurye ile tercihi daha fazla tercih ediyor

Gemius tarafından yapılan anketteki sonuçlara göre erkekler, evlerine yada işyerlerine satın aldıkları mallar için kurye ile teslimatı daha fazla tercih ediyorlar. Kadınlar ise erkeklere oranla posta ile teslimat yöntemini daha fazla tercih ediyorlar.

2015_08_04_Graph_dostawa_zwrot

Yavuz Han

About Yavuz Han

Temmuz 2012'de Polonyadan ailesine katılan Yavuz Han, Polonyadan.com'da inceleme ve analizler yazıyor. Platformumuzun editorlerinden olan Yavuz, Polonya'da e-ticaret, girişimler, yaşam ve birçok konuda yazılarına devam ediyor.

View all posts by Yavuz Han →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir