Erasmusinn – Erasmus öğrencilerini direkt ev sahipleriyle buluşturan platform

Erasmusinn, erasmus öğrencilerine daha güvenilir hem de daha ucuz ev bulmalarına sağlamaya yönelik bir platform olarak hayata geçirilmiş.

Erasmusinn’i Airbnb platformunun öğrencilere yönelik olarak çıkarılmış bir şeklidir diye tanımlayabiliriz.  Amaç erasmus öğrencilerini direkt olarak ev sahipleriyle buluşturmak olarak belirtiliyor. Öğrenciler okulları başlamadan aylar öncesinde kalacakları yeri bulabilirler ve böylece tatilin tadına varabilirler. ErasmusInn çeşitli kaynaklardan aldığı kara listeler sayesinde sadece güvenilir ev sahiplerinin ilan vermelerine olanak veriyor.

Platformun öğrenciler için artılarına baktığımızda; benzeri platformlarda olduğu gibi burada da öğrenciler kendi profillerini kişileştirebiliyor ve diğer kullanıcıların profillerine göz atabiliyor. Bunun yanında benzer kişiler ile eşleşme imkanıda bulunuyor. Kayıt olurken ise sadece facebook profiliniz üzerinden kayıt olunuyor ve kullanıcılar kimliklerini doğrulatıyorlar. Öğrenciler kolaylıkla ilgilendikleri evin sahibine mesaj yollayabilir ve istedilerini sorabiliyorlar.

Screen Shot 2015-08-12 at 09.50.03

Platformun ev sahipleri için artılarına baktığımızda; ev sahipleri öğrencilerin uymak zorunda oldukları kuralları belirleyebiliyor. Güvenli online ödeme sistemi ile kirayı öğrenciden her ayın 20’sinde ErasmusInn alıyor. Ev sahipleri de yine platform üzerinden kirayı her ayın 1’inde temin ediyor. Ev sahipleri bunların yanında depozito isteyebiliyorlar. ErasmusInn depozito bedelini öğrenci evden ayrılana kadar sizler için tutuyor. Eğer bir hazar meydana geldiyse ve öğrenci de itiraz etmiyorsa platform bu hasar bedelini ev sahibine veriyor.

Öğrenciler ErasmusInn web sitesi üzerinden güvenli bir şekilde ödemelerini yapabiliyorlar. Ayrıca kira parasını ev sahibine, ErasmusInn ancak öğrenci eve giriş yaptıktan 48 saat sonra veriyor.

Ev sahibi ile öğrenci arasında herhangi bir problem çıkması halinde müşteri hizmetleri 7/24 sizlerin sorularını hem email üzerinden hem de telefon üzerinden yanıtlıyorlar. Ayrıca çözümsüz durumlar halinde öğrenciye alternatif konaklama hizmeti de site sahipleri bulacaklarını belirtiyor.

Yavuz Han

About Yavuz Han

Temmuz 2012'de Polonyadan ailesine katılan Yavuz Han, Polonyadan.com'da inceleme ve analizler yazıyor. Platformumuzun editorlerinden olan Yavuz, Polonya'da e-ticaret, girişimler, yaşam ve birçok konuda yazılarına devam ediyor.

View all posts by Yavuz Han →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir