lpp

Polonyalı tekstil devi LPP Group, e-ticaret deki ağını Avrupa’daki yeni ülkelere açılarak büyütme yolunda ilerliyor. Grup bünyesinde Reserved, Cropp, House, Mohito ve Sinsay markaları yer alıyor.

LPP’nin Genel Müdür Yardımcısı ve Baş Finans Sorumlusu Przemyslaw Lutkiewicz, 2015 yılının üçüncü çeyreğinde markalarından Reserved’in Slovakya’da yıl sonunda ise Macaristan’da online mağazacılık faaliyetlerine başlayacaklarını belirtti.

Strateji olarak ilk önce Reserved markasına ait online mağaza açacaklarını, daha sonrasında ise diğer markalarında online mağazalarını yavaş yavaş acacaklarını dile getirdi. Ayrıca 2016 yılında Romanya, Bulgaristan, Hırvatistan ve diğer Baltık ülkelerinde online satışlara başlayacaklarını ekledi.

marki-reserved (1)

Online Satışlar 2013 yılında başladı

Şirket ilk olarak online satışlara 2013 yılından itibaren Polonya’da başlamıştı. Ve ilk online satışlara başladığı marka Reserved’di. Şuan için Polonya’da gruba ait tüm markaların kendi sitesinden online olarak alışveriş yapabiliyorsunuz.

Polonya dışında  Reserved markası ile 2014 yılında Almanya’da online mağaza açtı ve şirketin girdiği ilk yabancı pazardı. Almanya’dan sonra yine aynı yıl içerisinde Çek Cumhuriyeti’nde online satışlara başladı.

Şirketin online mağazalarının altyapısı Magento Enterprise tarafından destekleniyor. Reserved’in aylık olarak 1.2 milyon tekil kullanıcı tarafından ziyaret edildiği ve 26 milyon sayfa görüntülemesine sahip olduğu belirtiliyor. Bunun haricinde 330 bin kayıtlı müşterisi bulunuyor.