KOSGEB ile PARP arasında işbirliği anlaşması imzalandı

KOSGEB ile Polonya Muadil Kurumu Polonya İşletme Geliştirme Ajansı (PARP) arasında Türk ve Polonyalı KOBİ’lerin işbirliklerinin kurulması amacını taşıyan Mutabakat Zaptı 13 Ekim 2015 tarihinde Polonya’da imzalandı.

Küçük ve orta ölçekli işletmeler Avrupa Kongresi’ sırasında imzalanan Mutabakat Zaptı Türk ve Polonyalı KOBİ’lerin arasında işbirliklerin kurulmasını amaçlıyor.

p1

KOSGEB Başkanı Recep Biçer Başkanlığında konferans ve imza törenine katılan KOSGEB Heyeti, 12-15 Ekim 2015 tarihlerinde Polonya’da işbirliği yapılacak kurumlarla görüşmeler gerçekleştirildi.

Kongre kapsamında,  “Türkiye – Ortadoğu ve Güney Kafkasya’ya Açılan Kapı” Panelinde açılış konuşması yapan KOSGEB Başkanı Recep Biçer, ‘Yüksek büyüme potansiyeline sahip dinamik ekonomileri ile Türkiye ve Polonya arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin mevcut durumundan çok daha geniş potansiyel arz ettiğinin farkındayız. İkili ticaret hacmi son yıllarda 5.2 milyar dolara ulaştı, iki ülkenin de bu hacmi arttıracak potansiyeli ve kararlılığı olduğuna inanıyoruz.

Bu potansiyelin hayata geçirilmesi yolunda son dönemlerde karşılıklı olarak atılan önemli adımların daha ileri seviyeye taşınması, ticaret ve yatırım ilişkilerimizin zemininin geliştirilmesinde gerçekleştirilen bu panel ve panel sonrası iki ülkenin KOBİ’lerini desteklemek üzere kurulmuş KOSGEB ve PARP arasında imzalanacak işbirliği protokolünün önemli bir rol oynayacağını ümit ediyoruz.’ dedi.

p2

Anelistler, iki ülke KOBİ’lerinin işbirliğini arttırmaya yönelik faaliyetler ile iki ülke ekonomisine büyük katkı sağlanacağının altını çizdi.

Katowice Sanayi ve Ticaret Odası, Türk Polonya Ticaret Odası, Polonya Sanayi ve Ticaret Odası yetkilileri ile görüşen KOSGEB Heyeti, gerçekleştirilecek işbirliğine ilişkin temaslarda bulundu.

Yavuz Han

About Yavuz Han

Temmuz 2012'de Polonyadan ailesine katılan Yavuz Han, Polonyadan.com'da inceleme ve analizler yazıyor. Platformumuzun editorlerinden olan Yavuz, Polonya'da e-ticaret, girişimler, yaşam ve birçok konuda yazılarına devam ediyor.

View all posts by Yavuz Han →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir