Uçakla Seyahat Edeceklere 7 Öneri

Çoğunluğumuz çok daha hızlı ve güvenilir olduğu için seyahatlerimizi uçakla yapmayı tercih ediyoruz. Bu seyahatler sırasında konu konfor olunca, bu durum hem seçilen havayolu şirketi hem de kişilerin kendi önlemlerine bağlı olarak değişebiliyor. Hava yolu şirketleri sunduğu hizmet ve kabin ortamıyla konforu sağlarken, siz de uçak koşullarına yönelik aldığınız önlemlerle yolculuğunuzu daha rahat ve keyifli hale getirebilirsiniz.

ucak-bileti

Uçak seyahatinizi daha keyifli hale getirebilmeniz için 7 öneri:

    1. Bavulunuz hafif olsun

Uçakla seyahat ederken en önemli konulardan biri de bagaj oluyor. Gideceğiniz yere ve kalacağınız süreye bağlı olarak yanınıza fazla eşya almak isteyebilirsiniz. Ancak birkaç günlük bir seyahat ise, boşuna fazladan yük taşımanıza gerek yok. Öncelikli ihtiyaçlarınıza karar verip küçük ve hafif bir valiz hazırlarsanız, hem bagaj hakkınızı aşmamış olur hem de bavulunuz ile uğraşmayacağınız daha rahat bir yolculuk geçirirsiniz.

  1. Koridorda koltuk seçin

Yolculuk boyunca geniş bir hareket alanınız olsun istiyorsanız, koridor tarafındaki koltuklar sizin için çok daha doğru bir seçim olabilir. El bagajınızı ve eşyalarınızı kolayca koyup yerinize geçebilirsiniz. Koridora yakın olduğunuz için herhangi bir ihtiyacınızda daha rahat ayağa kalkabilirsiniz. Cam kenarı veya ortada oturduğunuzda ayağa kalmak için yanınızdakini rahatsız etmek durumunda kalırsınız. Ancak koridordayken dilediğiniz anda kalkıp tuvalete gidebilir veya valizinizden ihtiyacınız olan bir eşyayı alabilirsiniz. Uçaktan inerken de kapıya daha çabuk varabilirsiniz.

Uçak biletinizi aldıktan sonra check-in işlemi sırasında koridor tarafında koltuk istediğinizi belirtebilirsiniz. Daha büyük, koltuk arası mesafesi geniş olan bir koltuk istiyorsanız, business sınıfı uçak biletlerine yönelebilirsiniz. Business sınıfı uçak biletleri normale göre biraz daha pahalı oluyor. Bu anlamda en uygun uçak bileti alternatiflerini bulmak için ucakbileti.com sitesine göz atabilirsiniz.

  1. Yanlış kapıya gitmeyin

Uçağa biniş yapılan kapının numarası biletinizde ve havaalanındaki ekranlarda yazar. Ancak bazen uçağın geç inmesi veya başka bir nedenden ötürü uçağa biniş kapısı değişebilir. Bu nedenle uçağı kaçırmamak için havaalanında yapılan anonsları iyi dinlemelisiniz. Ayrıca uçağın kalkışından yarım saat önce biniş kapısına gitmenizde fayda var.

  1. Hijyenik olun

Uçaklarda elimizle birçok yere dokunuruz. Böyle ellerimiz kirlenir ve bakterilere karşı savunmasız hale gelir. Ellerinizi temiz tutmak için yanınızda ıslak mendil bulundurun. Islak mendille silerek veya bolca yıkayarak elinizi temiz tutmaya özen gösterin.

  1. Bol bol su için

Uçaktaki hava yeterince nemli değildir. Bu durumda yeterli sıvı almadığınız takdirde vücut sıvınızda da azalma meydana gelir. Sıvı ihtiyacınızı karşılamak için bolca su tüketmelisiniz. Soda, kola gibi gazlı içeceklerden uzak durmanızı öneririz. Bu tür içecekler midenizde gaz oluşmasını sağlayarak sindirim sisteminize zarar verebilir. Su içmeyi tercih ederek hem cildinizin nem seviyesini dengeler, hem de seyahat sırasında oluşabilecek baş ağrılarını önlemiş olursunuz.

     6.Yanınızda yiyecek bulundurun

Çoğu hava yolu firması yiyecek ve içecek servisi sunuyor. Ancak siz her ihtimale karşı yanınızda meyve veya birkaç atıştırmalık bulundurabilirsiniz. Servis yapılana kadar acıkmanız halinde yanınıza aldığınız meyve veya kuruyemişler ile açlığınızı bastırabilirsiniz.

  1. Boyun yastığı, kulak tıkacı gibi ekipmanlar bulundurun

Uçak yolculuğunuzun daha keyifli ve konforlu geçmesi için yanınıza alabileceğiniz boyun yastığı, uyku maskesi ve kulak tıkacı ile yolculukta karşılaşabileceğiniz problemlerin önüne geçebilirsiniz. Size yakın oturan yolcuların gürültüsünden rahatsızlık duyuyorsanız kulak tıkacı takmanız işe yarayabilir.

Yakın zamanda uçakla seyahat etmeyi düşünüyorsanız, bu maddelere uyarak çok daha rahat yolculuk yapabilirsiniz. Uçak biletinizi henüz almadıysanız, online sorgulama sitesi Ucakbileti.com’a girip farklı hava yolu firmalarının bilet seçeneklerini karşılaştırarak en hesaplı uçak biletine sahip olabilirsiniz.

Ucakbileti.com web sitesinde THY, AnadoluJet, AtlasGlobal, SunExpress, Onur Air, Borajet ve Pegasus uçak bileti fiyatlarını tek bir ekranda görebilir, fiyat karşılaştırması yapabilir ve en uygun seçeneğe ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir