Lehçe Dil Sertifikası: ECL!

Lehçe dilini iyi bir kıvama getirdikten sonra, elinize bir sertifika olmanız çok iyi olacaktır. Bazı işverenler, ya da üniversiteler, sertifika da görmek isteyebiliyor. Uluslar arası geçerliliği olan ECL (European Consortium for the Certificate of Attainment in Modernt Languages), bu konuda size yardımcı olacaktır.

Avrupa Dilleri sınavı olan ECL, Lehçe dili için de yapılmakta ve Avrupa tarafından tanınmaktadır.

Okuma, yazma, dinleme ve konuşma yeteneklerinizi test edeceğiniz sınav için hazırlık kurslarına da gidebiliyorsunuz. Mesela, Edu&More tarafından verilen kurslar bunlardan sadece biri.

INYT-logo

A2 seviyeden başlayan sertifika puanı, C1’e kadar devam ediyor. Yani sertifika sınavına girmek için illa ki C1 seviyesinde olmak gerekmiyor. B1, B2 gibi orta seviye dahi olsanız, sınava girebilir, sertifika alabilirsiniz.

Vatandaşlık için de B1 veya B2 seviyesinde sertifika istenmeye başlanıyor, Polonya’da. Bu sebeple, Lehçe dili artık daha da önem arz etmeye başladı.

Edu&More’a kayıt yaptırmak isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Polonyadan.Com Ailesine özel indirimler alacağınızı unutmayın!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir