Ankara patlamasının Polonya basınındaki yansımaları!!

Daha geçen ay gerçekleşen Ankara saldırısının yaralarını saramadan yeni bir saldırı daha Ankara’da gerçekleşti. Ankara’nın Kızılay semtinde, Güvenpark yakınlarında akşam saatlerinde bir bomba yüklü aracın neden olduğu patlamada, Ankara Valiliği’nin açıklamalarına göre 27 kişi yaşamını yitirdi ve 75 kişi yaralandı.

Patlamanın meydana geldiği nokta Başbakanlık ve İçişleri Bakanlığı binalarına yaklaşık 300 metre uzaklıkta. Patlamanın ardından bölgeye çok sayıda ambulans sevk edilerek yaralılar çevredeki hastanelere kaldırıldı. Güvenlik güçleri, ikinci bir patlama olasılığına karşı olay yerine kimseyi yaklaştırmadı.

Yapılan terör saldırısından sonra dünya basını haberi son dakika olarak okuyucularına geçerken, Polonya basınıda haberi son dakika olarak okuyucularına aktardı.

Polonya Haber Ajansı PAP: Ankara Valiliği’nin yaptığı açıklamaya göre; Türkiye’nin başkenti Ankara’da pazar akşamı gerçekleşen bomba yüklü aracın patlaması sonucu en az 27 kişi yaşamını yitirdi, 75 kişide yaralandı.

Gazeta Wyborcza: Türk güvenlik temsilcilerinin yaptığı açıklamaya göre pazar akşamı Ankara’nın merkezinde gerçekleşen patlamada ölü ve yaralıların olduğu belirtildi. Gerçekleşen bombalı eylem ana meydanların birine yakın parkta meydana geldi. Türk makamları başka saldırıların olmasından korkuyorlar.

Rzeczpospolita: Türkiye başkentinin merkezindeki ana otobüs terminali ve çeşitli bakanlıklara yakın Kızılay ilçesindeki meydanda bir patlama yaşandı.Ölü ve yaralı sayısı hızla artmaktadır.

Dziennik Gazeta Prawna: Ankara Valiliği’nin yaptığı açıklamaya göre; Türkiye’nin başkenti Ankara’da pazar akşamı gerçekleşen bomba yüklü aracın patlaması sonucu en az 27 kişi yaşamını yitirdi, 75 kişide yaralandı. Şuana kadar saldırıyı üstlenen hiçkimse olmadı.

Polskatimes: Ankara’nın merkezinde katliam. Bomba yüklü araç patlatıldı. En az 27 kişini hayatını kaybettiği, yetkililerin ölü sayısının artmasından korktuğu belirtiliyor.

Newsweek Polska: Türkiye’nin başkentinin merkezindeki ana meydanların birinde bomba yüklü bir araç patladı. Ankara Valiliği’ne göre en 27 kişi yaşamını yitirdi ve 75 kişi yaralandı. Şuana kadar saldırıyı üstlenen hiçkimse olmadı.

Fakt.pl: Türkiye başkentindeki ana merkezlerden biri olan Kızılay Meydanı’nda güçlü bir patlama oldu. Ölü ve yaralılar var.

TVP1: Türkiye başkentinin merkezinde pazar günü öğleden sonra Güven Park yakınında güçlü bir patlama meydana geldi. Yetkililere göre en az 34 kişinin öldüğü ve 125 yaralının olduğu sanılıyor. Polis, intihar bombalaması olduğunu tahmin ediyor.

Resim Kaynak:  Sputniknews

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir