Polonya – C Grubu – Euro 2016

Tarihindeki 3. Avrupa Şampiyonası deneyimini Fransa’da yaşayacak Polonya Milli Takımı, bu kez gruptan çıkma amacında.

Üst üste üçüncü kez Avrupa Futbol Şampiyonası’nda boy gösterecek olan Polonya Milli Takımı, Fransa’da ileri turları görmek istiyor.

Daha önceki iki katılımında grup aşamasını geçemeyen Kırmızı-Beyazlılar’ın EURO 2016’daki ilk hedefi gruptan çıkmak.

C Grubu’nda Kuzey İrlanda, Almanya ve Ukrayna ile karşı karşıya gelecek olan Adam Nawalka’nın öğrencilerini zor bir görev bekliyor.

Elemelerde Almanya, İrlanda Cumhuriyeti, İskoçya, Gürcistan ve Cebelitarık’a karşı mücadele verdiği D Grubu’nu 22 puanlı Panzerler’in 1 puan gerisinde 2. sırada noktalayan Polonya, turnuvaya direkt katılım hakkı kazandı.

Günümüz futbolunun en iyi gol ayaklarından biri olan Robert Lewandowski’nin kaptanlık yaptığı Polonya Milli Takımı‘nın kadrosunda bir dönem Sivasspor formasıyla Türkiye’de top koşturan Kamil Grosicki ve Fiorentina’nın yıldızı Jakub Blaszczykowski gibi isimler dikkat çekiyor.

Kaynak: CnnTurk

Said Murat

About Said Murat

Polonyadan.Com Kurucusu ve Yöneticisi olan Said Murat, Polonya'da Üniversite okuduğu ilk yıllarda kurduğu bu platformu, hala ekibiyle yönetmeye devam etmektedir. Bilgisayar Mühendisi olan Murat, birçok sertifikaya da sahiptir (Sosyal Medya, Web Tasarım, Sosyal Medya'da Pazarlama, Google Reklam-Pazarlama, SQL Veritabanları vs). Polonya aşığı olan Murat, Polonya hakkında ne var ne yoksa sizler için paylaşmaya devam etmenin yanında, aynı zamanda özel araştırma ve inceleme yazıları da hazırlamaktadır.

View all posts by Said Murat →

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir