Polonya’da Askerlik Tecili (Aile Birleşimi ile)

Hiç şüphesiz, Polonya’da yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız için en önemli konulardan biri de askerlik tecil işlemleridir. İster öğrenci olun, ister çalışan (ya da işveren), Polonya’da askerlik tecil işlemlerinizi (özel bir sebep ya da engel yoksa) Varşova Büyükelçiliğimizden yapabilirsiniz.

Polonyadan.Com olarak bizzat Büyükelçiliğimiz ve Başkonsolosluğumuz yetkilileri ile konuyu görüştük ve kendilerinden gerekli evrakalar listesini istedik.

Polonya’da aile birleşimi ile askerlik tecili yapmak isteyen vatandaşlarımızın Varşova Büyükelçiliğimize ibraz etmesi gereken belgeler aşağıdaki gibidir.

Çalışan ya da Öğrenci olarak askerlik tecili yapmak isterseniz, #AskerlikTecili linkinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Aile birleşimi ile yapılan askerlik tecilleri için gerekli belgeler:

  • Kullanılmakta olunan pasaport ve işlem görmüş bütün sayfalarının 2 adet fotokopisi,
  • T.C. Nüfus Cüzdanı ve 2 adet fotokopisi,
  • Evlilik belgesi ve 2 adet fotokopisi,
  • 2 adet fotoğraf
  • Oturum kartı (ya da oturum kartları kararları) ve 2 adet fotokopisi, yoksa gerektirmeyen belgesi (Vize vs.)

 Detaylı bilgi için Varşova Büyükelçiliğimiz ile irtibata geçebilirsiniz. 

Said Murat

About Said Murat

Polonyadan.Com Kurucusu ve Yöneticisi olan Said Murat, Polonya'da Üniversite okuduğu ilk yıllarda kurduğu bu platformu, hala ekibiyle yönetmeye devam etmektedir. Bilgisayar Mühendisi olan Murat, birçok sertifikaya da sahiptir (Sosyal Medya, Web Tasarım, Sosyal Medya'da Pazarlama, Google Reklam-Pazarlama, SQL Veritabanları vs). Polonya aşığı olan Murat, Polonya hakkında ne var ne yoksa sizler için paylaşmaya devam etmenin yanında, aynı zamanda özel araştırma ve inceleme yazıları da hazırlamaktadır.

View all posts by Said Murat →

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir