Polonya merkezli Brainly, OpenStudy’yi satın aldı

Krakow merkezli girişim olan Brainly, geçen ay itibariyle Naspers Group liderliğinde 15 milyon dolar Seri B  yatırımı almıştı. Yatırım sonrasında verilen demeçlerde ABD pazarına daha fazla yoğunlaşmak istediklerini belirtmişlerdi. Bu yöndeki ilk adım olarak ABD’de faaliyet gösteren OpenStudy‘yi satın alarak atmış oldu.

Brainly, küresel gelişiminde ve ABD pazarında daha etkili olmak amacıyla ilk satın almasını gerçekleştirdi.  New York merkezli olan OpenStudy, Brainly gibi bir sosyal öğrenme platformudur. Preetha Ram ve Ashwin Ram tarafından kurulan girişim bunun haricinde Learn Capital, National Science Foundation, diğer kişi ve kurumlar tarafından da aldığı desteklerle biliniyordu.

Satın alma ile ilgili fazla bir ayrıntı paylaşılmadı. İki şirketin yine kendi adları ve kullanıcı kitleleriyle yollarına ayrı ayrı devam edecekleri belirtildi. Bunun haricinde iki girişimin birlikte daha kapsamlı çalışmalar yapması bekleniyor.

Yavuz Han

About Yavuz Han

Temmuz 2012'de Polonyadan ailesine katılan Yavuz Han, Polonyadan.com'da inceleme ve analizler yazıyor. Platformumuzun editorlerinden olan Yavuz, Polonya'da e-ticaret, girişimler, yaşam ve birçok konuda yazılarına devam ediyor.

View all posts by Yavuz Han →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir