Dünya Gençler Atletizm Şampiyonası’ndan 2 Madalya!

Türkiye Atletizm Federasyonu ve Turkcell‘in işbirliğinde yeni bir döneme giren Türk atletizmi, Polonya’da düzenlenen Dünya Gençler Atletizm Şampiyonası’nda genç sporcularıyla iki kez podyuma çıktı.

Eda Tuğsuz, kadınlar cirit atmada, Salih Korkmaz da 10.000 metre yürüyüşte dünya üçüncüsü oldu. Emin Öncel ise erkekler cirit atmada dünya dördüncüsü unvanına erişti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde Turkcell ve Türkiye Atletizm Federasyonu işbirliğinde yeni bir döneme giren Türk atletizminin genç sporcular, Polonya‘nın Bydgoszcz şehrinde düzenlenen Dünya Gençler Atletizm Şampiyonası’nda iki madalya aldı. Bu önemli organizasyona 16 erkek, 9 kız, toplam 25 sporcu ile katılan Türkiye, Eda Tuğsuz ve Salih Korkmaz‘la dünya üçüncülüklerini kazandı.

Polonya’daki organizasyonda Türkiye adına ilk madalya Eda’dan geldi. 19 yaşındaki sporcu, 56.71’lik derecesiyle kadınlar cirit atmada dünya üçüncüsü olmayı başardı. Böylece Eda Tuğsuz, Türkiye‘ye bu organizasyondaki tarihinin 3. bronz, toplamda 6. madalyasını getirdi.

2 REKORLA GELEN BRONZ MADALYA

Türkiye adına Polonya‘da ikinci madalya ise Salih Korkmaz‘dan geldi. Salih, 10.000 metre yürüyüşte podyumun üçüncü basamağına çıktı. 19 yaşındaki milli sporcu, 40.45.53’le hem büyükler, hem de gençlerde ulusal rekoru kırarak bronz madalya almayı başardı.

Şampiyonada Emin Öncel ise podyumu kaçırsa da büyük başarıya imza attı. Erkekler cirit atmada mücadele eden Emin, 75.20’lik derecesiyle dünya dördüncüsü oldu.

Kaynak: Haberler

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir