Yeni Polonya Büyükelçisi’nin atanma kararı Resmi gazetede

11 Haziran 2016 itibariyle Dışişleri Bakanlığı tarafından Büyükelçiler Kararnamesi yayınlanmıştı ve önemli değişiklikler yaşanmıştı. Bu değişikliklerden biri de Polonya Büyükelçiliği ile ilgiliydi. Bildiğiniz üzere Şubat 2016 itibariyle görevine veda eden Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan’dan boşalan koltuğa yaklaşık 4 ay boyunca yeni birisi atanmamıştı.

Resmi Gazete’nin 15 Ağustos 2016 (dün) tarihli kararnamesine göre daha önce Polonya Büyükelçiliği’ne atanması kararlaştırılan Tahsin Tunç Üğdül’ün resmi olarak atanmış oldu. Yayınlanan kararname kapsamında Yunanistan Büyükelçisi Kerim Uras’ın yerine Birlemiş Milletler Daimi Temsilcisi Yaşar Halit Çevik atandı ve Kerim Uras’ın merkeze çekilmesi kararlaştırldı. Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçisi Mustafa Levent Bilgen’in yerine ise Can Dizdar atandı ve Mustafa Levent Bilgen merkeze çekildi.

Yavuz Han

About Yavuz Han

Temmuz 2012'de Polonyadan ailesine katılan Yavuz Han, Polonyadan.com'da inceleme ve analizler yazıyor. Platformumuzun editorlerinden olan Yavuz, Polonya'da e-ticaret, girişimler, yaşam ve birçok konuda yazılarına devam ediyor.

View all posts by Yavuz Han →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir