Nielsen, Küresel Operasyon Merkezini Varşova’da açtı

Nielsen, Kürsel Operasyon Merkezini Varşova’da açtı ve toplamda 700 kişiyi istihdam etmeyi planlıyor. Açılan merkez daha çok araştırma ve analiz üzerinde olacak ve şirketin dünyada bu tarz açtığı ilk ofis olma özelliğini taşıyor.

Açılan merkezin görevleri arasında pazar payları, perakende satışları, trendler, tüketici davranışları gibi verilerin analizi ve optimazyonu alanında yenilikçi çözümler getirmek olacak.

Nielsen Başkanı Mitch Barns yaptığı açıklamada; Polonya’nın önemli bir pazar olduğu, 20 yıldan fazladır Polonya’da olduklarını, şuanda müşterileriyle ve partnerleriyle oluşturdukları daha geniş iş dünyası ile gurur duyduklarını belirtiyor. Polonya’nın ekonomik istikrarı, çok yetenekli profesyonellerin bulunması ve iyi hazırlanmış altyapı gibi tüm faktörlerin olması sebebiyle Polonya’ya yatırım kararı aldıklarını ve Varşova’da Küresel Operasyon Merkezini  oluşturduklarını özellikle vurguluyor.

Varşova merkezde yer alan ofiste şuan için 100 kişinin üzerinde kişinin istihdam edildiği ve zaman içerisinde bu sayının 700’e çıkacağı belirtiliyor. İşe alımların ise daha çok  veri işleme, istatiksel analiz, iş süreçleri tasarımı gibi uzmanlık alanlarında olacağı belirtilirken yönetici pozisyonları için alım yapılacağı eklendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir