Krakow merkezli girişim Silvair, 12 milyon dolar yatırım aldı

Akıllı aydınlatma teknolojisi alanında faaliyet gösterren Krakow merkezli girişim Silvair, aralarında Polonyalı ve yabancı yatırımcılarında yer aldığı bir gruptan 12 milyon dolar yatırım aldı.

Girişim hakkında bilgi vermek gerekirse oluşturdukları platform sayesinde müşterilerine gelişmiş aydınlatma hizmeti sağlıyorlar. Geliştirdikleri sensörler sayesinde Otomatik yönetim ve aydınlatma kontrolü yapılabiliyor. Bu sayede ofislerde, mağazalarda veya diğer binalarda ışık kaynaklarının birbirleriyle iletişim kurabilmesi sağlanmış.

aydinlatma

Silvair, Polonyalı yatırım fonu şirketi  Trigon TFI ve bir grup yabancı yatırımcıdan – CyberAgent Ventures, Digital Garage ve New Europe Ventures- 12 milyon dolar yatırım aldı.

Yapılan yatırım sonrasında şuanki platformun daha fazla geliştirilmesi, uluslararası pazarlama ve müşteri hizmetlerinin daha fazla geliştirilmesi planlanıyor.

Yavuz Han

About Yavuz Han

Temmuz 2012'de Polonyadan ailesine katılan Yavuz Han, Polonyadan.com'da inceleme ve analizler yazıyor. Platformumuzun editorlerinden olan Yavuz, Polonya'da e-ticaret, girişimler, yaşam ve birçok konuda yazılarına devam ediyor.

View all posts by Yavuz Han →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir