Android Pay gelecek hafta itibariyle Polonya’da başlayacak mı!!!

Bu yıl içerisinde kaleme aldığım yazıda Android Pay’in üçüncü çeyrekte devreye gireceğini yazmıştım. Bu hafta itibariyle bu konu hakkında bazı gelişmeler meydana geldi.

Cashless sitesinin üç bağımsız kaynağa dayandırarak verdiği haberde resmi olmayan bilgilere göre Google, gelecek hafta itibariyle bu konuyla ilgili büyük bir basın toplantısı düzenleyeceği belirtiliyor. Yapılacak toplantıda muhtemelen Google Pay’in faaliyetlere başlayacağı duyurulacağı belirtiliyor. Sitenin yaptığı bu haberden sonra kendilerine Google’dan 16 Kasım’da yapacağı basın toplantısıyla ilgili resmi bir davetiye geldiği belirtildi.

Yine bağımsız kaynaklara göre Android Pay’i ilk olarak Polonya’da BZ WBK ve Alior bankaları kullanacakmış. Daha önce başka bankaların kullanmaya başlayacağı duyurulmuştu. Belirtilen ve belirtilmeyen diğer bankaların bu konuyla ilgili olarak ise herhangi birşey duyurulmadı.

Yavuz Han

About Yavuz Han

Temmuz 2012'de Polonyadan ailesine katılan Yavuz Han, Polonyadan.com'da inceleme ve analizler yazıyor. Platformumuzun editorlerinden olan Yavuz, Polonya'da e-ticaret, girişimler, yaşam ve birçok konuda yazılarına devam ediyor.

View all posts by Yavuz Han →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir