FintechStartups: Polonya’daki Fintech Girişimleri

Tüm dünyada olduğu gibi Polonya’da da Fintech(finansal teknoloji) alanındaki girişimler önemli bir konumda yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde Startups.watch tarafından kullanıcı içeriklerinin ön planda olduğu FinTech girişim veritabanı duyuruldu. Pek çok ülkeden olduğu gibi Fintech alanında Polonya‘da başlatılan girişimlerde yer alıyor.

Öncelikli olarak Startups.watch‘dan bahsetmek gerekirse yatırımcılara ve iş geliştirme uzmanlarına yönelik profesyonel hizmet veren bir platformdur. Yine bu platforma bağlı olarak ayrı bir isim altında TEB Özel Bankacılık desteğiyle FintechStartups hayata geçirildi.

Hala geliştirme aşamasında olan FintechStartups’da Arjantin’den Finlandiya’ya kadar pek çok ülke yer alıyor. Siteye baktığımız zaman haritalar, listeler ve haberler bölümü yer alıyor.

screen-shot-2016-11-14-at-13-30-20

Listeye ilk baktığımda Polonya ile ilgili olarak şahsen benimde haberimin olmadığı bazı girişimlerin olduğunu gördüm ve benimde bildiğim bazı girişimlerinde listede olmadığını fark ettim. Platformun güzel yanı ise kullanıcılar ekleme yapabiliyorlar ve sonrasında editörler tarafından onaylanıyor. Böylece bildiğim girişimleri ekledim.

Daha önceki yazılarımda Fintech alanında Polonya’da başlatılan girişimleri elimden geldiğince yazmaya çalışıyordum. Açıkcası böyle bir kaynak gerçekten çok hoş olmuş.

Yavuz Han

About Yavuz Han

Temmuz 2012'de Polonyadan ailesine katılan Yavuz Han, Polonyadan.com'da inceleme ve analizler yazıyor. Platformumuzun editorlerinden olan Yavuz, Polonya'da e-ticaret, girişimler, yaşam ve birçok konuda yazılarına devam ediyor.

View all posts by Yavuz Han →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir