Estonya merkezli online taksi çağırma girişimi Taxify, Polonya’da faaliyete başlıyor

2016 yılının bitimine 1 ay gibi bir süre kala online olarak taksi çağıran oyuncular arasına Estonya merkezli Taxify‘da katılıyor. Şirket 1 Aralık 2016 itibariyle Varşova şehrinde faaliyetlere başlıyor.

Bu alanda en fazla bilinen Uber ile işleyiş olarak herhangi bir farkı bulunmadığı belirtiliyor. En büyük fark olarak ise nakit ile ödeme almaları diyebiliriz. Fakat bu ödeme yöntemini kullanmak isteyenlerin ilk 10 gündeki promosyonlardan yararlanamayacağı açıklandı. İlk 10 gün içerisinde yapılacak promosyonlardan sadece kart ile ödeme yapanların yararlanabileceği belirtiliyor.

Promosyon dışındaki zamanlarda ise ücretlerin UberPOP ile aynı olması bekleniyor. Bu olmadığı takdirde taksi çağırma bedelinin  4 zl, km başına 1.30 zl ve yolculuğun her dakikası içinde 0.25 cent olacağı belirtiliyor.

Şuan için Taxify’ın Polonya pazarında başarılı olup olmayacağını kestirmek zor. Çünkü pazarda iTaxi ve Uber gibi iki büyük rakibi bulunuyor. Üçüncü olarak ise MyTaxi geliyor. Bunların dışında yerel taksi şirketlerini de unutmamak gerekiyor. Onlarda son zamanlarda rakipleriyle yarışabilmek için benzer yöntemleri olan  mobil uygulamalara geçtiler.

Yavuz Han

About Yavuz Han

Temmuz 2012'de Polonyadan ailesine katılan Yavuz Han, Polonyadan.com'da inceleme ve analizler yazıyor. Platformumuzun editorlerinden olan Yavuz, Polonya'da e-ticaret, girişimler, yaşam ve birçok konuda yazılarına devam ediyor.

View all posts by Yavuz Han →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir