Polonya’da hazır E-ticaret altyapısı sunan şirketler [Rehber]

Polonya’da e-ticaret işine girmeye karar veren kişiler yada şirketler genel olarak hangi altyapı sistemini kullanmaları gerektiğine bakmaları gerekiyor. Tabi ki ihtiyaçlarınıza, bütçenize, aradığınız olmazsa olmaz özelliklere, teknik bilginize ve daha birçok kritere göre seçeceğiniz e-ticaret sistemi değişiklik gösterebiliyor.

Bu yazımda bahsedeceğim e-ticaret altyapı sistemleri kiralama ve satın alınan paketler modeline sunan şirketler ile ilgili olacak.

1- Shoplo

Aylık ya da yıllık bir ücret karşılığı kiralayarak kullanacağınız ve genellikle kiralayan şirketin sunucularında barındırılacak model tipini müşterilerine vermektedir. Özellikle teknik bilgisi olmayanlar için iyi bir seçim olacaktır.

Avantajlarına baktığımızda Allegro, Ceneo.pl(fiyat karşılaştırma sitesi), online ödeme, kurye, lojistik sistemi ve muhasebe yazılımları ile direkt olarak bağlantıları bulunmaktadır.

Bu paketi satın aldığınızda özellikle online ödemeler konusunda çok fazla sıkıntı çekmeyeceksiniz. Online ödeme olarak başta PayU, PayPal, Visa ve Mastercad ve diğer bankalar ile entegreyi destekliyor.

Üç farklı paket seçeneği bulunmaktadır. VIP paket içerisinde sınırsız dil desteği ve artı olarak iPhone uygulaması da hali hazırda site ile entegre edilmiş şekilde veriyorlar.

Bunların yanında yine içerisinde SEO, kurye, help desk vb gibi pek çok özelliği  de sizlere sunuyor.

2- İAI-Shop

Polonya merkezli bir şirkettir ve 15 yıldır faaliyetlerini sürdürüyor. Aylık ya da yıllık bir ücret karşılığı kiralayarak kullanacağınız ve genellikle kiralayan şirketin sunucularında barındırılacak model tipini müşterilerine vermektedir.

Shoplo’da olduğu gibi neredeyse bire bir aynı hizmetleri vermektedir. E-ticaret sitenizi Amazon, Ebay, Google Shopping, Allegro ile entegarasyonu yapıyor. Her ne kadar Amazon ve Ebay Polonya’da faaliyet göstermese de Avrupa’da satış yapmanızı kolaylaştıracaktır.

Shoplo’da olduğu gibi depo yazılımı ile direkt olarak entegre desteği veriyor. Fakat burada muhasabe entagrasyonu bulunmuyor. Shoplo’dan artı olarak iPhone uygulaması yanında Android uygulama destekleri de yer alıyor.

3- Shoper

İlk iki seçenekte olduğu gibi bu şirkette aylık ya da yıllık bir ücret karşılığı şirketlere kendi sunucularında barındırma hizmeti ile karşımıza çıkıyor.

Pek detaylı bir inceleme şansım olmadı açıkcası bu sitenin. Fakat yukarıdakiler gibi neredeyse benzer diyebilirim.

Umarım bu bilgiler Polonya’da e-ticaret işine girmek isteyen kişilere başlangıçta yardımı olacaktır. Eğer herhangi bir sorununuz olursa yorum olarak belirtebilirsiniz.

Yavuz Han

About Yavuz Han

Temmuz 2012'de Polonyadan ailesine katılan Yavuz Han, Polonyadan.com'da inceleme ve analizler yazıyor. Platformumuzun editorlerinden olan Yavuz, Polonya'da e-ticaret, girişimler, yaşam ve birçok konuda yazılarına devam ediyor.

View all posts by Yavuz Han →

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir