PGNiG, enerji sektöründeki yeni girişimler için kuluçka merkezi kurdu

Polonya Devleti kontrolündeki petrol ve gaz şirketi PGNiG, yeni girişimler ve genç bilim insalarını bulmak ve desteklemek için InnVento adında yeni bir kuluçka merkezi kurdu. Şirket özellikle enerji sektöründe yeni başlayacak girişimlere iş bağlantıları kurma ve finansmanları elde etme konusunda yardımcı olacak.

Polonya Kalkınma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada; devlet şirketlerinin pek çok zorlukla karşı karşıya olduğu ve genç girişimcilerin bu zorluklarla baş etme adına oluşturacakları teknolojik çözümlerin yardımcı olabileceklerini belirtiyor. En basit örnek olarak müşteri hizmetlerini geliştirmek olduğunu dile getiriyor.

PGNiG tarafından oluşturulan kulukça merkezi  InnVento‘nun yeni girişimler ile işbirliği yapmayı arzuladığı belirtiliyor. Destek verilecek girişimlerle ilgili kıstaslara bakıldığında:

  • Enerji sektöründe çevre koruması
  • Doğalgaz kullanımında yenilikçi çözümler
  • Müşteriler tarafında yeni ürün ve hizmetler
  • Dağıtık enerji kaynakları için yeni yönetim modelleri

gibi kıstaslar yer alıyor.

PGNiG Genel Sekreteri Łukasz Kroplewski yaptığı açıklamada yeni girişimleri ve girişimcileri PGNiG olarak sabırsızlıkla bekledikleri belirtiyor. Ayrıca genç girişimciler ve bilim insanlarına özellikle proje hazırlanması konusunda kendi kaynaklarını kullanılabileceğini ekledi.

Programa kayıt yaptıranlar arasında ilk olarak seçime gidileceği ve inkübasyon aşamasından sonra ortaya çıkan en ideal girişimler ile PGNiG’in iş birliğine devam edeceği belirtiliyor. İş birliği konusunda seçilen girişimlere müşteri bulma ve PGNiG ile ticari işbirliği konusunda destek verilecek.

Yavuz Han

About Yavuz Han

Temmuz 2012'de Polonyadan ailesine katılan Yavuz Han, Polonyadan.com'da inceleme ve analizler yazıyor. Platformumuzun editorlerinden olan Yavuz, Polonya'da e-ticaret, girişimler, yaşam ve birçok konuda yazılarına devam ediyor.

View all posts by Yavuz Han →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir