Polonya’da şehir içi ulaşımda en çok tercih edilen web ve mobil tabanlı uygulaması olan Jakdojade‘nin çatı şirketi City-Nav‘ın yüzde 69‘luk hissesi Grupa Onet-RAS Polska tarafından satın alındı. Satın alımla ilgili olarak taraflar herhangi bir miktar açıklamadı.

Onet-RAS Polska COO’su Jovan Protic yaptığı açıklamada; Jakdojade’nin alınmasıyla birlikte mobil cihazlar için önde gelen yayıncılık şirketi olarak Onet’in pozisyonu Polonya’da güçlendireceğini belirtiyor. Özellikle Jakdojade’nin mobil ürünler portföyüne eklenmesiyle birlikte kendilerine reklam veren müşteriler ve yüksek etkili mobil reklam kampanyaları için daha fazla tercih edilmelerini sağlayacağını belirtiyor.

Jakdojade’nin kurucuları olan Bartosz Burek, Artur Szychta ve  Mikołaj Grajek çoğunluk hissesinin satın alınmasından sonra geriye kalan hisseleri kendilerinde tutacaklar ve şirketin yönetim kurulu üyeleri arasında yer almaya devam edecekler. Ve şirketin kayıtlı ofisi şuanda olduğu gibi Poznan’da kalmaya devam edecek.

Uygulamanın mobil desteğinin (iOS, Android ve Windows Phone) yanı sıra web desteği de bulunuyor. Tüm platformlarla birlikte aylık üç milyonun üzerinde ziyaretçisi bulunuyor.