250 ABD’li Asker Polonya’ya Ulaştı!

Atlantic Resolve operasyonu çerçevesinde NATO’nun doğu sınırını güçlendirecek zırhlı tugayın ilk neferleri olan 250 Amerikan askeri Polonya’ya giriş yaptı.

ABD 4. Piyade Tümeni’nin 3. Zırhlı Tugay Muharebe Ekibi’ne mensup ilk askerler Polonya’ya geldi.

Polonyalı PAP haber ajansının aktardığına göre Wroclaw kentinde gelen 250 asker, daha sonra ülkenin batısında bulunan Zagan kentine yerleştirilecek.

Polonya’da Atlantic Resolve operasyonu çerçevesinde NATO’nun doğu sınırını güçlendirecek zırhlı tugayının ana bölümü konuşlandırılacak. Tugayın merkezi de burada oluşturulacak.

Almanya ve İtalya’da konuşlandırılan ABD Ordusunun diğer birimlerinden 3. Zırhlı Tugay Muharebe Ekibi, rotasyon prensibine uygun olarak Doğu Avrupa’nın farklı ülkelerine ayrı birimler olarak yerleştirilecek.

Polonya’dan sonra Amerikalı askerleri ilk olarak Romanya, Bulgaristan ve Litvanya kabul edebilecek. Askeri teçhizatın büyük kısmı Almanya, Belçika ve Hollanda’da yerleştirilecek. Tugay personeli ve teçhizat her dokuz ayda bir değişecek.

Kaynak: Kırım Haber Ajansı (QHA)

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir