İki Yeni Banka Polonya Pazarına Giriyor!

Finansal Denetim Komisyonu, Polonya’ya açılmaya hazırlanan Hollanda merkezli MUFG Bank Europe ve Estonya merkezli AS Inbank‘a gerekli şartların karşılanması için talimatların gönderildiğini belirtti.

Estonya merkezli AS Inbank’ın bu konuda epey ciddi olduğu belirtiliyor. Bankanın ise hali hazırda Lehçe web sitesine sahip olduğu ve Polonya’da şirketi kurduğu görülüyor. Bankanın websitesine bakıldığında bireysel müşterilerinin yanı sıra mevduat, vadeli mevduat, kredi ve nakit kredilerle ilgili bilgiler veriyor.

İkinci banka ise Amsterdam merkezli olan MUFG Bank Europe, Polonya’da faaliyetlerine başlama hazırlıklarında. Fakat Estonyalı bankanın aksine şuan için şirket kurulumu ve Lehçe websitesine sahip olmadığı belirtiliyor. Şirketin 50 yıldır faaliyette olduğu belirtiliyor ve Amsterdam dışında Belçika, Çek Cumhuriyeti ve Avusturya’da faaliyetlerine devam ediyor.

Yavuz Han

About Yavuz Han

Temmuz 2012'de Polonyadan ailesine katılan Yavuz Han, Polonyadan.com'da inceleme ve analizler yazıyor. Platformumuzun editorlerinden olan Yavuz, Polonya'da e-ticaret, girişimler, yaşam ve birçok konuda yazılarına devam ediyor.

View all posts by Yavuz Han →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir