15 Ağustos 2016 itibariyle Polonya Hükümeti tarafından Terörle Mücadele Kanunu kapsamında telefon hatlarıyla ilgili olarak yeni düzenlemeler getirilmişti. Yeni düzenlemelere göre Polonya’daki GSM operatörlerinden herhangi birini kullanan Polonyalılar ve yabancı uyruklu kişiler Ocak 2017’nin sonuna kadar hatlarının kayıtlarını yapma zorunluluğu getirilmişti.

Polonya Hükümeti’nin GSM hat sahiplerine sağladığı süre 1 hafta sonra bitmek üzere. Son bilgilere göre 2 Şubat’tan itibaren kayıt dışı olan GSM hatları sırasıyla kapanacak. Bunu önlemek için Pasaport veya Oturum kartınız ile hattınızı GSM operatörlerinin herhangi bir şubesinden veya posta yoluyla yapabilirsiniz.

Online para transferi yapanlar dikkat etmeli

2 Şubat’tan itibaren Polonya içinde online para transferi yapmak isteyen kişiler herhangi bir sorun yaşamamak için SIM kartlarını kayıt yaptırmaları iyi olacaktır. Çünkü online para transferi sürecinde kullanıcıya doğrulaması için bir şifre yollanıyor ve sonrasında işlem gerçekleştiriliyor. Hattın kapalı olduğu durumlarda haliyle transferler gerçekleşmeyecektir.

Dolayısıyla sorun yaşamamak için kayıt yaptırmayı ihmal etmeyiniz.