Naspers’e ait online video servisi Showmax, Polonya’ya giriş yaptı

Polonya’daki en büyük e-ticaret şirketi olan Allegro‘nun önceki sahibi Naspers‘e ait olan online video servisi Showmax, Polonya pazarına giriş yaptığını duyurdu.

Güney Afrika merkezli şirket Naspers’a ait olan Showmax, abonelik modeliyle kullanıcılarına online videolar sunuyor. Şuan için ise 65 ülkede hizmet verildiği belirtiliyor. Şuan için Polonya pazarına giriş yapmış olmasına karşın 15 Şubat günü hazırlıklıkların tamamlanıp, herkese açılması bekleniyor.

Polonya’daki kullanıcılar bu hizmete web, iOS ve Android uygulamalarının yanı sıra Apple TV ve Smart TV üzerinden de erişebilecekler.

Aylık ücretlendirmeler nasıl?

Aylık olarak kullanmak isteyen kullanıcıların 19.90 zl ödemeleri gerekiyor. Bunun yanında Showmax, aynı anda iki farklı cihazdan izlemeye de izin veriyor.

Yerelleşme faaliyetleri hız kazanabilir

Netflix ve Amazon Prime Video‘nun Polonya’daki aylık fiyatlarıyla karşılaştırıldığı zaman açıkcası biraz daha düşük. Ama rekabet açısından uluslararası yeni bir oyunsunun daha pazara girmesi kullanıcılar açısından daha iyi olacaktır.

Bu sayede şirketler, kullanıcıları kendi platformlarına çekme adına yerelleşme faaliyetlerine daha fazla hız vereceklerdir. Ve hangisi bu konuda daha fazla çalışırsa pazar payını en çok o alacaktır.

Yavuz Han

About Yavuz Han

Temmuz 2012'de Polonyadan ailesine katılan Yavuz Han, Polonyadan.com'da inceleme ve analizler yazıyor. Platformumuzun editorlerinden olan Yavuz, Polonya'da e-ticaret, girişimler, yaşam ve birçok konuda yazılarına devam ediyor.

View all posts by Yavuz Han →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir