2017 Dünya Basın Fotoğrafı ödülü Burhan Özbilici’ye verildi

Hollanda merkezli Dünya Basın Fotoğrafı Vakfı (World Press Photo) tarafından 2017 Dünya Basın Fotoğraf ödülüne layık görülen isim yayınlandı. 19 Aralık günü Ankara’daki sergi açılışında Rusya’nın Ankara Büyükelçisi’ne düzenlenen saldırı sırasında, Associated Press (AP)  muhabiri Burhan Özbilici tarafından çekilen fotoğraf ödüle layık görüldü.

Jürilerden  Mary F. Calvert yaptığı açıklamada; en iyi fotoğrafları seçmenin kolay olmadığını fakat sonuç itibariyle bu görüntünün zamanımızın nefretini göstermede en uygunu olduğunu hissettiklerini belirtti.

Dünya Basın Fotoğrafı Vakfı tarafından düzenlenen yarışmaya 125 ülkeden 5 binden fazla foto muhabir ve fotoğraf sanatçısı katılmış. Ve toplamda 80 bin fotoğraf arasından Burhan Özbilici tarafından çekilen fotoğrafın ödüle layık görüldüğü belirtiliyor. Bunun yanında toplam sekiz kategoride 45 fotoğrafçının ödüllendirildiğide belirtildi.

Associated Press (AP) muhabiri Burhan Özbilici tarafından çekilip, ödüle layık görülen fotoğraf
Yavuz Han

About Yavuz Han

Temmuz 2012'de Polonyadan ailesine katılan Yavuz Han, Polonyadan.com'da inceleme ve analizler yazıyor. Platformumuzun editorlerinden olan Yavuz, Polonya'da e-ticaret, girişimler, yaşam ve birçok konuda yazılarına devam ediyor.

View all posts by Yavuz Han →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir