Polonyalı girişimciler Cumhurbaşkanı Andrzej Duda’ya sunumlarını gerçekleştirdi

Geçtiğimiz yıl Startup Poland ile Polonya Cumhurbaşkanlığı Ofisi’nin ilk defa girişimciler için ortaklaşa düzenlediği Startupy w Pałacu (Startup in Palace), bu yılda gerçekleştirildi. Bu yıl düzenlenen programda B2B modelinde faaliyet gösteren girişimler yarıştı.

Öncelikli olarak programa başvurular yapılıyor ve akabinde başvuran girişimler arasında en iyi 10 tanesi belirleniyor. Bu girişimler arasından seçilen ilk üç girişime ise Polonya Kalkınma Bakanlığı tarafından ‘pasaport’ veriliyor. Verilecek pasaport sayesinde seçilmiş girişimler başta düzenlenecek WebSummit’lere katılma hakkı olmak üzere girişimlerini geliştirmek adına geniş imkanlardan yararlanıyor.

Girişimciler, Cumhurbaşkanı Duda’ya sunumlarını yaptılar

Bu sene ile ilgili olarak 241 girişimin başvuru yaptığı belirtiliyor. Startup Poland başvuru yapan girişimler arasından finale kalan ilk 10 tanesini daha önce belirlemişti. Belirlenen girişimler 14 Mart günü yani dün itibariyle sunumlarını gerçekleştirdiler.

Her girişime toplamda 4 dakika verildi. Ve bu süre zarfında girişimlerini başta Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda olmak üzere diğer katılımcılara sundular. Yapılan sunumların ardından Cumhurbaşkanı Duda etkinliğin sonlarına doğru söz alara kısa bir konuşma yaptı.

Finale kalan girişimler:

1. Quotiss
2. HussarTech
3. XTPL
4. Sense
5. Billon
6. Blebox
7. VersaBox
8. Autenti
9. Abyss Glass
10. 2040.io

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir