Allegro, Mobil ödeme sistemi Android Pay’i test etmeye başladı

UK’den sonra Avrupa’da ikinci olarak Polonya’da faaliyetlerine 2016’nın Kasım ayında başlayan Android Pay, e-ticaret devi Allegro tarafından test edilmeye başlandı. İlk olarak Alior Bank, WBK ve T-Mobile ile anlaşan Android Pay, bu süre zarfında dördüncü olarak Nest Bank ile anlaşmıştı.

Allegro’dan gelen bildiriye göre dün itibariyle e-satıcılar mobil uygulamalarında Android Pay’i kullanabilecekler. Diğer şirketlerin aksine Allegro, Android Pay’i herkese açmadan önce kendi bünyesinde küçük bir grup ile test işlemlerini gerçekleştirmiş.

Şuan için 4 yerle anlaşması olan Android Pay, yüksek bir ihtimal 2017’nin ikinci çeyreğinde beşinci olarak mBank ile anlaşacakmış. Cashless sitesinin yayınladığı verilere göre; 2016 yılının sonu itibariyle Polonya’da Android Pay’den 234 bin kişi yararlanmış.

Yavuz Han

About Yavuz Han

Temmuz 2012'de Polonyadan ailesine katılan Yavuz Han, Polonyadan.com'da inceleme ve analizler yazıyor. Platformumuzun editorlerinden olan Yavuz, Polonya'da e-ticaret, girişimler, yaşam ve birçok konuda yazılarına devam ediyor.

View all posts by Yavuz Han →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir