Apple, Polonya’daki App Store fiyatlarına zam yapacak

Apple’ın 1 Mayıs’tan itibaren başlattığı ve bu hafta sonuna kadar App Store’daki fiyatlandırmalarda değişikliğe gideceğeni açıklamıştı. Yapılacak fiyat değişikliği Polonya’nın da içinde bulunduğu bazı pazarları kapsadığı belirtiliyor.

Bu konuyla ilgili ilk açıklama Nisan ayının sonlarına doğru gelmişti. Apple yaptığı açıklamada Danimarka, Meksika ve Euro para birimi kullanan tüm bölgelerdeki App Store müşterilerinin, uygulama yada uygulama içi satın alma fiyatlarında  artışa gideceğini belirtmişti. Apple’ın geliştiricilere gönderdiği mesajda, fiyat artışının sebebini ‘döviz kurlarında‘ değişiklik olarak belirtmişti.

 

iPhone ve iPad’ler için en ucuz uygulamala fiyatı 0.99 Euro iken yapılan değişiklikten sonra en ucuz uygulama fiyatı 1.09 Euro olarak değişti. Yukarıdaki resimde Apple’ın yaptığı fiyat değişiklikleri yer alıyor. Şirket 2,3,4 ve 5. katmanlarda 0.49 Euro, 1.katman hariç geriye kalan katmanlarda ise 1 Euro’luk artış meydana gelmiş.

Fiyat değişikliklerinin hafta sonuna kadar daha önce açıklanan tüm pazarlarda devreye gireceği belirtiliyor.

Yavuz Han

About Yavuz Han

Temmuz 2012'de Polonyadan ailesine katılan Yavuz Han, Polonyadan.com'da inceleme ve analizler yazıyor. Platformumuzun editorlerinden olan Yavuz, Polonya'da e-ticaret, girişimler, yaşam ve birçok konuda yazılarına devam ediyor.

View all posts by Yavuz Han →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir