Polonyalı girişim Pinboard, Delicious’u satın aldı

Sosyal imleme sitesi olan del.icio.us için yolun sonu göründü. Şuan için pazarda rakibi olan Pinboard tarafından satın alındı. Satın alım duyurulduktan sonra Delicious’ın 15 Haziran’da tamamıyla kapatılacağı belirtildi. Bu süre zarfında sitenin görünür olmaya devam edeceği fakat kullanıcıların yeni yer imleri ekleyemeceği duyuruldu.

2003 yılında açılan Delicious, çıkış yaptıktan sonra ilk olarak 2005 yılında Yahoo tarafından satın alındı. Yahoo satın alımından birkaç yıl sonra Delicious, 2011  yılında Chad Hurley ve Steve Chen’in sahibi olduğu AVOS Systems’e satıldı. 2014 yılına gelindiğinde ise el değiştirerek Science Inc’e, 2016 yılına gelindiğinde ise Science Inc tarafından Delicious Media’ya satıldı.

Pinboard’ı Polonyalı girişimci Maciej Ceglowski kurdu

Pinboard, Polonyalı girişimci Maciej Ceglowski tarafından 2009 yılında kuruldu. Delicious’un 2011 yılında el değiştirmesinden sonra yapılan değişiklikler sebebiyle kullanıcılar Pinboard’a geçişe hız vermeye başlamıştı.

Pinboard’ın bu satın alımla birlikte geriye kalan Delicious kullanıcılarını da kendi bünyesine katmayı amaçlıyor diyebiliriz. Şuan için Pinboard’a kayıt olmak isteyenler yıllık 11 dolar ödemeleri gerekiyor.

TheNextWeb‘in ulaştığı bilgiye göre Delicious, Pinboard tarafından 35 bin dolara satın alınmış. Ayrıca Pinboard’ın blog sayfasında satın alımda doğrulandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir