Traficar: Bisiklet kiralar gibi araba kiralayın

Bu hafta içerisinde Facebook reklamları sayesinde farkına vardığım bir girişim olan Traficar‘dan bahsetmek istiyorum. Girişim mantık olarak şuan Varşova ve diğer şehirlerde gördüğünüz herkese açık bisiklet kiralama gibi bir mantıkla çalışıyor.

İlk olarak Krakow’da başlatılan girişim belli bir başarı elde edildikten sonra Polonya’da ikinci olarak 1 Haziran 2017 itibariyle Varşova’daki kullanıcılara açıldı. Şirketin verdiği bilgiye göre Krakow’da, 8 aya yakın bir zaman içerisinde uygulamaya 15 binden fazla kişi kayıt yaptırmış.

Şirket Varşova içerisinde kullanıcılara yeni Renault Clio’lar ile hizmet veriyor. İkinci olarak ise arabalar, girişimin stratejik partnerlerinden olan Orlen benzin istasyonlarında yada yakınında bulunuyor.

Nasıl Çalışıyor?

İlk olarak uygulamayı indiriyorsunuz. Daha sonra kayıt olurken ehliyetinizin bir fotokopisini de profil sayfasından yüklüyorsunuz. Kayıt işlemini yaparken hangi şehirde olduğunuzu belirtiyorsunuz.

 

Ki şuan için sadece Krakow ve Varşova şehirleri için geçerli. Varşova içinde ise şuan için belli başlı bölgelerde geçerli durumda. Bu bölgeler; Ochota, Wola, Mokotów, Żoliborz, Śródmieście, Praga Południe ve Praga Północ’dur.

Uygulamayı yükledikten sonra ise uygulama içerisindeki harita üzerinden size en yakın yerdeki arabayı gösteriyor. Gerekli seçimleri yapıp arabanın yanına geldikten sonra, arabının üzerinde bulan QR kodunu scan ediyorsunuz ve böylelikle araba açılıyor. Arabanın anahtarı ise torpito gözünden alıyorsunuz.

Fiyat politikası

Belirlenen fiyat politikasına baktığımızda; km başına O.80 zl, dakika başına 0.50 zl ve park süresi olarakta 0.10 zl belirlenmiş.

Polonyadan

About Polonyadan

Bir ülkeye ister kısa süreli gitmek isteyin ya da isterseniz temelli taşınmayı planlayın, mutlaka internette araştırmalar yaparak kafanızdaki sorulara yanıt bulmaya çalışırsınız. Nerede yemek yiyebiliriz, nereleri gezmeliyiz, uçak biletini nasıl alırız, vize almak kolay mı, dili zor mudur, insanları nasıldır, havası çetin midir, hangi mevsimlerde gitmek gerekir gibi sorulara yanıt bulan bloglar, her ülke için bulunmaz kaftandır. Hele ki bu blog sizin anlayabileceğiniz bir dilde olursa, daha da mutlu oluyorsunuz. İşte, Polonyadan.com da tam olarak öyle bir blog. -- 2009 yılında projelendirilen ve 2010 yılında hayata geçirilen blog, artık hem bir rehber hem de haber kaynağı niteliğinde paylaşımların sürdürüldüğü ve her ay yüzbinlerce insana ulaşan bilgi bankası konumuna geldi. -- Sloganından da anlaşıldığı üzere, Polonya hakkında ne var ne yoksa paylaşılan platform, aynı zamanda Polonya’yı temsil eden ilk Türkçe blog olma özelliğine sahiptir. Sonrasında öncülük ederek farklı blogların da gün yüzüne çıkması, kesinlikle mutluluk verici. -- Polonya’da yazılı tercüman, gezi rehberi, toplantılarınız için simultane tercüman, restoran ya da şirketiniz için fotoğraf ve video ekibi ya da üniversite eğitimi için danışmanlık hizmeti arıyor olabilirsiniz. Kısacası, Polonya ilgili ihtiyacınız olan ya da öğrenmek istediğiniz herhangi bir konu için hem sosyal medya hesaplarından hem de blog üzerinden rahatlıkla ulaşabilir ve sorularınızı yöneltebilirsiniz. -- 2020 itibariyle tam anlamıyla onuncu yılını kutlayan Polonyadan.com, yaşam standartlarını, eğitim sistemini, çalışma şartlarını, hava koşullarını, güncel haberleri, araştırma ve röportajları, ve yine kısacası Polonya hakkında arayıp da bulamadığınız binlerce sayfalık bilgiyi sizlere sunmaya devam ediyor. -- Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarından da takip edebileceğiniz Polonyadan.com her zaman kaliteli içerikler üreterek Polonya ve Türkiye arasında bir köprü kurmaya gayret ediyor. -- Polonyadan.com, umarız ki sizler için de faydalı oluyor ya da olacaktır.

View all posts by Polonyadan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir